Tak moc jsme se těšili! Tak moc jsme se připravovali! Tak moc jsme doufali! … a takový zářez. Ani vám nebudu psát, jaký smutek zavládl v našich adráckých řadách. Stáli jsme bezradně hlavně nad napečeným cukrovím a zavařenými dobrotami.
 
Asi tušíte, že naše dobrovolnické centrum nepatří mezi běžné stánkaře. Přesto je stánek na vánočním trhu pro zajištění potřebných financí velmi důležitý. Během roku se snažíme spojit příjemné s užitečným, a tak – když to zrovna covid dovolí – pořádáme s našimi dobrovolnicemi tvořivou dílnu nazvanou Přástky s ADROU.
 
Ty šikovnější z nás mají promyšlené, co se bude vyrábět a učí to ty ostatní. Ty méně šikovné (jako třeba já ?) připraví něco na zub, aby ty šikovné bavilo vyrábět. Když to covid zrovna nedovolí, vyrábí šikovné dobrovolnice krásné výrobky pro ADRU doma.
 
No schválně! Mrkněte se na fotky, co všechno umíme.
 
Na vánočních trzích je krásné, že lidé přichází na náš stánek, aby podpořili naši činnost. Někteří se dokonce vrací. Dělá nám opravdu velkou radost, když vidíme, že se vyrobené věci líbí!
 
No jo, ale co teď?
 
Díky Bohu je i v téhle divné době kolem nás spousta lidí, kterým osud našich vyrobených produktů a vlastně osud našeho centra není lhostejný!
 
Někteří se mi ozvali sami. Jiní zareagovali na moje zavolání.
 
A tak naše dobroty udělají radost zaměstnancům společnosti Kuboušek 
 
Společnost ČEVAK a Domov pro seniory Hvízdal pro nás uspořádají dobročinný bazar, kde si zaměstnanci budou moci vybrat ADRA dárečky.
 
Společnost Žahour pracovní pomůcky potěší našimi výrobky své zákazníky.
 
Zaměstnanci lékárny Dr. Max, Boženy Němcové si vybrali z naší nabídky a nakoupili pro sebe i své blízké.
 
Ponožky napletené našimi dobrovolnicemi a také klienty Domova Libníč, který s naším centrem úzce spolupracuje přes 10 let, můžete od soboty 11. 12. najít v „ponožkárně“ v Rabenštejnské věži.
 
No, není to úžasné!?
 
Z celého srdce děkujeme všem dobrým duším, které myslí na druhé… A to nejen o Vánocích.?
 

Děkujeme! Díky vám je svět stále ještě dobrým místem k žití.❤️

 

Iva Kyselová
Vedoucí DC ADRA ČB