Autor: Deník / Pavel Kroupa, 13.9.2011 16:53,  Českobudějovický deník – Moje Českobudějovicko

Organizace ADRA a sdružení Rybka z Husince vyhlásily sbírku hraček pro děti z azylových domů.

Pro mnohé z nich to budou ty první v životě! Budějovická pobočka humanitární organizace ADRA ve spolupráci se sdružením Rybka z Husince vyhlásily na začátku září sbírku hraček, která potrvá až do konce října. Před Vánocemi si ji pak rozdělí zhruba stovka dětí ze sociálně slabých rodin na Vltavotýnsku a z azylového domu v Husinci.

„Loni mě nejvíc potěšil snowboard, jezdil jsem s ním tady na jednom kopci. Letos bych si přál notebook, abych mohl hrát hry. Nejradši mám auta,“ svěřuje se desetiletý Vladimír z husineckého domova. Podle ředitelky Evy Dvořákové tudy ročně projde kolem stovky rodin, v současné době je tu asi třicet dětí do 15 let. „Mnohé z nich nikdy své vlastní hračky neměly,“ potvrzuje Dvořáková. Dodává, že podobnou sbírku uspořádal domov už loni. Kromě dětí z klientských rodin se z výtěžku radovali například i malí pacienti písecké nemocnice. „Loni jsme obdarovali asi devadesát dětí, ale stále to nestačí. Od ledna proto všechno schováváme, aby toho měly pod stromečkem co nejvíc. K svátkům totiž patří i úsměv a štěstí a  toho se těmto dětem často nedostává,“ vysvětluje Dvořáková.

Podle organizátorky sbírky Jitky Chánové z  Adry mají být všechny darované hračky funkční a  nerozbité. Mohou mezi nimi být i věci pro větší děti, například starší mobily, skateboardy a  podobně. „Lidé je mohou přinést od pondělí do středy do našeho dobrovolnického centra v ulici Fráni Šrámka 34,“ uzavírá Chánová. Pokud si chcete sjednat individuální termín, zavolejte na 777 195 247.