Citace Adélky:

„Život je drámo a člověku se v něm stanou věci, které ovlivní život jak jemu samému, tak druhým. V mém případě touto věcí byly nečekané potíže se zdravím a následný pobyt v Rehabilitačním ústavu Kladruby. Právě tam jsem si uvědomila, že zdraví není samozřejmost ať už to fyzické, nebo psychické. Nedokážu si představit, že bych si tím vším, co už mám za sebou, procházela sama. Staří lidé bohužel sami často jsou, ale i oni někoho potřebují. Proto jsem se rozhodla stát se dobrovolníkem.“

Adélka je studentkou Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Když začala docházet jako dobrovolnice na DD Dobrá Voda, nebylo to zprvu to, co od toho očekávala. Paní, za kterou docházela, byla tišší, a tak nevěděla, jak se zapojit. Avšak čím se stýkaly častěji, jejich vztah se prohloubil v přátelské a důvěrné návštěvy a povídání. Během jedné z návštěv, paní vyslovila přání, že by ráda rehabilitovala, protože špatně chodí. Snad díky citlivějšímu vnímání Adélky, díky „svým zdravotním potížím“, které si sama prožila, usoudila, že by se s touto věcí mohlo něco udělat. Chtěla se s někým podělit o tuto informaci a zároveň neztratit důvěru, kterou mezi sebou měly. Svěřila se tedy kontaktní osobě na zařízení a ta zajistila následnou rehabilitaci. Personál zapojil paní do rehabilitace tak šikovným způsobem, že vlastně paní ani nezjistila, že je to díky Adélce. Nyní se může lépe pohybovat a došlo tak u ní k posunu v mobilitě. Návštěvy nadále trvají a paní si na Adélku tak zvykla, že vždycky už netrpělivě čeká a těší se, kdy dorazí zase příště.

Příběh Adélky je pro nás úžasný a máme z něj obrovskou radost. Věříme, že dobrovolnická služba má smysl a je obohacující nejen pro klienta, ale také pro samotného dobrovolníka. Prožívají společně všednodenní i neobyčejné věci, nejsou pro sebe cizími lidmi, ale blízkými, kterým na sobě záleží.

Jsme vděční, že můžeme být jako dobrovolnické centrum u toho, když se sdílí radost a někdy i smutek a že si jako lidé můžeme být navzájem posilou a oporou!

Pokud cítíte, že byste o dobrovolnictví stáli, pojďte s námi do toho!

Vaše DC České Budějovice