Zde si můžete přečíst celý text poděkování, které zaslala paní ředitelka Eva Dvořáková. I my za dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice děkujeme všem, kteří se připojili.

 

 

Vážení a milí,

 

moc děkujeme Vám všem, kteří jste se podíleli na úžasné sbírce v letošním roce. Tato sbírka byla nejen úžasná, ale hlavně moc potřebná. Naše Občanské sdružení Rybka otevřelo v lednu další Azylový dům Rybka pro rodiny s dětmi ve Studené na Dačicku se šesti byty, tedy 35 – 40 klienty podle toho, jak mnohočetné rodiny přicházejí. Vzhledem k tomu, že máme již jeden Azylový dům pro rodiny s dětmi v Husinci (50 lidí včetně dětí), tak se v současné době staráme o 90 klientů. Opravdu to není jednoduché, neboť přicházejí s jednou igelitovou taškou, a my je musíme kompletně vybavit oblečením. Problém samozřejmě jsou nyní zimní bundy, boty… Vaše sbírka nám opravdu moc pomohla. Chtěla bych ale poděkovat i Vám všem, kteří jste se podíleli na sbírkách před Vánocemi, hlavně na sbírce nazvané „Týden hraček“. Sešlo se zde opravdu hraček hodně, a my tak mohli obdarovat 80 dětí na Vltavotýnsku a naše děti v Azylovém domě Rybka Husinec. Díky Vám, po dlouhé době všechny tyto děti měly opět krásné Vánoce. Pokud nějaké pěkné hračky přicházejí během roku, dostávají je děti v Azylových domech, neboť existují skutečně děti, které nevlastnily nikdy žádnou hračku. Pěknými hračkami vybavujeme i naše školky v Azylových domech a to: “ Školičku Medvídek a školičku Pohádka“. Jsme nestátní nezisková organizace a tak jako všechny neziskovky bojujeme o každou korunu. Chtěla bych poděkovat i firmě V+J Štěpánovice, která lidem na okraji společnosti darovala v loňském roce boty a v letošním roce pantofle. Všem klientům jsme boty i pantofle předali. Tato pomoc je pro nás skutečně nezastupitelná.

Moc a moc děkujeme jedné paní z Českého Krumlova, která darovala zánovní ledničku. Dostala ji jedna mladá rodina s malým chlapečkem, která není na tom finančně dobře. Skutečně veliké, veliké díky.

Touto cestou bych však chtěla ještě poděkovat jednomu vzácnému člověku, který se o vše stará a na nás myslí.  Tím člověkem je pí. Chánová, která nám věci nejen připravuje, ale i vozí. Poděkování patří i jejímu manželovi, který jí pomáhá.

Ještě jednou skutečně veliké poděkování Vám všem, kteří máte to své srdíčko na tom správném místě a osud lidí, kteří přichází z ulice – hlavně dětí, Vám není lhostejný.

S upřímným pozdravem

 

 

Eva Dvořáková

předsedkyně Občanského sdružení Rybka Husinec, ředitelka Azylového domu Rybka Husinec a Azylového domu Rybka Studená