Je začátek prosince. A je to tady! Vytahuji ze skládku Adry veliký kufr plný kostýmů. Vedle krásných bílých šatů a křídel z peří i papíru jsou tam černá trika a čertí masky. A samozřejmě nemůže chybět Mikulášská čepice, vousy a plášť! Ještě nezapomenout na berlu a můžeme spolu s dětmi ze skautského klubu Pathfinder vyrazit za babičkami a dědečky do domova pro seniory Hvízdal.

Čeká nás sál naplněný k prasknutí. Všichni sedí kolem stolů s dobrůtkami a pohupují se spolu s kapelou v rytmu dechovky. Tak se rychle převlečeme a vycházíme jako dvě mikulášské party mezi seniory. Vždycky mě překvapí ta radost v očích všech přítomných. Jak rádi přistupují na naši hru. A když se jich ptáme, jestli byli letos hodní – většina odpovídá: „Ano, Mikuláši, moc hodní jsme byli!“, ale najdou se i někteří nezbedové, kteří říkají, že neee a pokradmu sledují, co s tím naši malí čertíci udělají.? Kudy procházejí naši krásní andělé, tam vzbuzují úsměvy a radost. A taky touhu se společně vyfotit. No, a tohle my rádi splníme!?

Když po přestávce znovu spustí kapela, jdeme si pro babičky i dědečky a vyzveme je k tanci. Nejdřív se setkáváme s obavou, jestli to zvládnou a že už netancovali, ani nepamatují. … a pak… pak se nestačíme divit s jakou chutí nechávají hůlku u stolu a ruku v ruce s námi tančí a tančí a tančí.

Byl to úžasný podvečer! S krásným pocitem, že jsme společně s dětmi přinesli spoustu radosti, odjíždíme domů a už se moc těšíme, že se za rok znovu proměníme v kouzelné bytosti.

Iva Kyselová

Vedoucí DC ADRA ČB