V krásných prostorách zahrady za kostelem Českobratrské církve evangelické se 28. srpna v odpoledních hodinách uskutečnila slavnost k příležitosti Dne nezávislosti Ukrajiny. V úvodu všechny přítomné přivítala Šárka Kovárnová jako zástupce MM Č. B. Za UKC Nadija provázeli přítomné Olena Bilous, Natalia Herman a Anna Karakai.

Připraven byl bohatý program pro děti i dospělé. Prvním vystupujícím bylo známé divadlo Studna, které uvedlo Čertovskou pohádku. Poté pokračovala řada účinkujících, především dobrovolníci s tradičními ukrajinskými písněmi a tanci. DC ADRA Č. B. zajistilo pro přítomné děti balíčky se školními potřebami, knížky o ČR a bazárek s oblečením. Rozzářené obličeje dětí, které jsem měla možnost vidět při předávání, byly krásným projevem radosti a vděčnosti za naši podporu, která jim usnadní a zpříjemní nový školní rok.

Během odpoledne se také prodávalo typické národní jídlo, jehož zakoupením se přispělo na pomoc Ruskem okupované zemi. Celkový výtěžek činil 16. 650,- Kč, jenž bude použit na nákup kovů pro výrobu turbo pecí a druhá část půjde na zakoupení folií na okna pro obyvatele Chersonské oblasti.

Tento podvečer byl úžasným zážitkem nejen pro přítomné děti a dospělé, ale i pro náš Adra tým – Simču, Katku a Ivu.