Ve středu 29. 11. 2023 se konala událost, na niž budeme v našem dobrovolnickém centru dlouho vzpomínat. Byli jsme totiž oceněni v rámci Národní ceny DOBROvolnictví, kterou uděluje Ministerstvo vnitra.

V kategorii dobrovolnická organizace se naše dobrovolnické centrum umístilo na 1. místě. Ocenění předcházela nominace Regionálního dobrovolnického centra v Jihočeském kraji. Zároveň byl diplomem oceněn v kategorii dobrovolník náš lektor konverzací Marek Veselý. Cenu přijala koordinátorka dobrovolníků Mgr. Kateřina Petrášová z ruky ředitele sekce prevence kriminality JUDr. Michala Barboříka.

Národní cena DOBROvolnictví se uděluje každý rok a vždy je jejím leitmotivem nějaká specializace. Za rok 2022 to byly aktivity na podporu ukrajinských uprchlíků. Od koordinace materiální pomoci přes podílení se na integračních a vzdělávací aktivitách ve spolupráci s Ukrajinským komunitním centrem „Nadija“, nás doprovázely desítky lidí, kteří se stali dobrovolníky, aby pomáhali lidem postiženým válkou. „Znovu se mi vrátily vzpomínky na tu všechnu práci, na desítky a desítky lidí, kteří nezištně pomáhali při zvládnutí uprchlické krize u nás na jihu Čech. Na tu lidskou obětavost a nadšení, s jakým naši dobrovolníci pomáhali lidem, postiženým válečným konfliktem.“ Dodává Kateřina Petrášová, koordinátorka dobrovolníků.