Je to taaak prima, když víte, že se můžete na lidi kolem sebe spolehnout.

Ať je doba klidu a míru, nebo nás ohromí mimořádná událost v podobě nespoutaných živlů, koronavirové pandemie či války rozpoutané na Ukrajině.

Když nás oslovilo jihočeské Regionální dobrovolnické centrum, abychom za ADRU nominovali jednoho dobrovolníka, kterého bychom chtěli ocenit, byl začátek dubna a my nevěděli, kde nám hlava stojí.

Vybrat jednoho jediného… To je přetěžký úkol, protože kolem sebe mám spoustu báječných dobrovolnic a dobrovolníků! Ale protože to bylo ocenění s akcentem na pomoc v době covidové, hned mě napadlo jedno jméno. Opakuje se v naší docházce měsíc, co měsíc. Když je potřeba nakupovat seniorům, rozvážet ochranné pomůcky, připravovat on-line pohádky pro naše malé klienty, pomoct při výpadku personálu v zařízení, připravovat přáníčka a pohledy pro babičky a dědečky zavřené v důsledku pandemie uvnitř domovů, je to právě Karel Bušta! Vždy připravený a ochotný pomoci. Už 13 let je tu s námi pro druhé.

Z celého srdce mu děkujeme! A máme radost, že právě NÁŠ Karel uspěl a byl oceněn Ministerstvem vnitra za DOBROvolnictví v rámci Jihočeského kraje.

Diplom a dárek převzal v prostředí krásného města Prachatice v úterý 28. června z rukou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje paní Lucie Kozlové.

I když dobrovolnickou službu dobrovolníci nevykonávají kvůli diplomům, darům nebo děkování, je to velmi milé a uvědomujeme si, že je to také určitá forma propagace dobrovolnictví jako takového.

A toho není nikdy dost. ?

Iva Kyselová
Vedoucí DC ADRA ČB