Ve čtvrtek 12. 9. proběhla akce Bazalka pod Vodárenskou věží, kterou jsme už dlouho plánovali a na kterou jsme se těšili nejenom my, ale hlavně děti z centra Bazalka.
 
Prosluněné dopoledne v areálu společnosti ČEVAK a.s. proběhlo ve znamení her a poznávání životodárné vody. Děti se rozdělily do třech skupin a postupně se svými asistenty absolvovaly interaktivní přednášku o koloběhu vody v přírodě v nově zrekonstruovaném vodojemu, prezentaci o historii pitné vody v Českých Budějovicích přímo ve vodárenské věži a stezku plnou úkolů, které musely plnit a které – jak jinak 🙂 – souvisely s vodou.

Na tvářích dětí byl vidět zápal pro věc a nadšení ze splněných úkolů i dárků, které na závěr všichni dostaly. Na tvářích dobrovolníků ADRY a zaměstnanců vodárenské společnosti ČEVAK zase radost ze smysluplně stráveného času, díky kterému mohli zlepšit den těm, kteří to mají ve svém životě těžké.

Máme radost ze spolupráce, která se společností ČEVAK a.s. vznikla při organizaci ADRA běhu a těšíme se na další podobné akce, jako byla „Bazalka pod Vodárenskou věží“.