Doba je teď napjatá. Ze všech stran se na člověka valí špatné zprávy. Válka na Ukrajině. Ceny energií. Inflace. Přírodní katastrofy. Nemoci blízkých. Atd. Atd. Sedím a říkám si, jak tohle všechno zvládneme a co nás ještě čeká? Do mých nejistot a neklidných myšlenek najednou zazvoní telefon. Na druhém konci se ozve mužský hlas: „Dobrý den, my pořádáme s kamarády blízko Trhových Svinů festival elektronické hudby a chtěli bychom výtěžek akce věnovat na nějakou smysluplnou věc. Adru jsme si našli na internetu a chtěli bychom vás podpořit. Vadilo by vám od nás přijmout peníze?“

Chvíle ticha a já přemýšlím, jestli se mi to nezdá.
Musím se přiznat, že takových telefonátů příliš nemívám.

Slovo dalo slovo a potkali jsme se s pořadateli akce osobně. Představila jsem jim činnost našeho dobrovolnického centra, kde bych případné peníze v tuhle chvíli potřebovala jako sůl. Doba covidová nám ukázala ještě víc než kdy jindy, kolik starých lidí je opuštěných a osamělých. Zůstali na svoje starosti i radosti sami. A to je výzva pro nás! Protože takhle by to být nemělo! Rádi bychom rozjeli dobrovolnickou službu u osamělých seniorů v domácnostech. Jako každý nápad – i když je sebelepší, potřebujeme pro jeho uskutečnění čas, dobré lidi a PENÍZE.

Děkuju z celého srdce organizátorům a všem účastníkům akce Out Of My Head. Nemuseli, přesto chtěli! Nemusí a přesto pomáhají. Dostali jsme 23 000 Kč na dobrovolnickou službu u osamělých seniorů v domácnostech!

Sedím a moje nejistoty a neklidné myšlenky mizí. Uvědomuju si, že dokud kolem sebe máme lidi ochotné pomáhat, lidi se smyslem pro dobrou věc, zvládneme těžkosti i nové výzvy.

Iva Kyselová
Vedoucí DC ADRA ČB