V úterý 19.6. se uskutečnil první Dobroden pod záštitou ADRA Vyškov, který měl za cíl propojit firemní a neziskový sektor na Vyškovsku. Zaměstnanci místní firmy SMC se stali jednorázovými dobrovolníky a doprovázeli zdravotně postižené klienty z Habrovanského zámku na výlet do ZOO Vyškov. Zúčastnili se ho zaměstnanci napříč různými profesemi, z nichž mnozí prožili první kontakt se zdravotně postiženým člověkem.
“Rozumíme prvním obavám a nejistotám, které souvisí nejen s manipulací s vozíkem, ale také s komunikací s člověkem, který má zdravotní omezení. Pro domov je to ale veliká pomoc v možnosti realizace výletu pro větší počet osob a pro klienty domova je to nádherně strávený čas. Věříme, že pro zaměstnance SMC je to veliká osobní zkušenost a radost z pomoci, která je obohatí, “ říká Monika Lauterbachová za ADRA Vyškov.
“Coby firma vnímáme smysluplnost celé akce a radost ze společně stráveného dopoledne, kterou měli nejen klienti Habrovanského zámku, ale také naši zaměstnanci. Jsme rádi, že se můžeme podílet na dobrých lokálních skutcích. Rozhodně se těšíme na další Dobrodny na Vyškovsku,“ dodává Pavel Sedláček z SMC.