Sedm brněnských neziskových organizací se představí 13. října v rámci speciálního dne otevřených dveří s názvem Dobrodružně za dobrovolnictvím. Návštěvníci se budou moci seznámit se se zákulisím jednotlivých organizací a zúčastnit se do programu, který bude v jednotlivých organizacích připraven a to od 14.00 do 18.00 v sídlech jednotlivých organizací, včetně DC ADRA Brno. Od 19.00 se mohou návštěvníci těšit na setkání v Bajkazylu, kde bude přichystaná tombola, jarmark dobrovolnických příležitostí, proběhne storytelling, zahraje DJ a aktivní účastníci budou odměněni originální ručně vyráběnou taškou.

Akce je koncipovaná jako zážitkově informační. Cílem je nabídnout možnost během jednoho odpoledne navštívit až sedm různých neziskových organizací, které si připraví pro své návštěvníky vlastní program a seznámí je tak touto cestou se svou činností. Zároveň je tento formát příležitostí pro zapojení se a navázání přímého kontaktu s organizacemi.

V našem Dobrovolnickém centru ADRA Brno Váš čeká multimediální výstava o příbězích dobrovolnictví v podobě fotografií, videoklipů, tematické písně a básně. Těšit se můžete také na dobrovolnickou kavárnu a hlavně příjemnou atmosféru. Zajímavý program čeká i návštěvníky ostatních organizací.

Sdružení Práh představí návštěvníkům denní centrum Pohoda a v Sociálně terapeutických dílnách si budou moci spolu s klienty vyrobit různé předměty. Dobrovolnické centrum Ratolesti Brno nabídne možnost potkat se osobně s dobrovolníky a dobrovolnicemi organizace a návštěvníci si například vyzkouší, jak zvládnout první kontakt s klientem. Kompletní služby osobám s hendikepem a osvětová činnost je základním pilířem Ligy vozíčkářů, která umožní návštěvníkům prohlídku kompletně bezbariérových prostor, včetně unikátní bezbariérové kuchyně, budou si moct zahrát basketbal na vozíčku, popovídat si s klienty a seznámí se s programem „Přisedni si“ a „Na vozíčku do Tanzanie“.

Dobrovolnické centrum 67 je jednou z organizací zprostředkovávající mimo jiné kontakt mezi dobrovolníky a organizacemi, jež tyto osoby potřebují nejen v ČR, ale i v zahraničí. Zde se mohou návštěvníci setkat se zahraničními dobrovolníky žijícími v Brně, od kterých se mohou dozvědět střípky z jejich dobrovolnického života a naučit se základní fráze v jejich rodných jazycích. Zároveň zde bude také možnost podpořit charitativní projekty koupí ručně vyrobených recyklovaných peněženek. A co nabídne Hnutí DUHA? Divočinu pod Špilberkem, promítání filmu Causa Carnivora, prohlídku pasivního domu či workshop Umění žít aneb zodpovědné spotřebitelské chování. V rámci programu nachystaného Maltézskou pomocí, o.p.s. se můžete těšit na maltézské kino a piknik s klienty a dobrovolníky v altánku.

Adresy organizací a více informací naleznete na webu nebo na facebooku. Akce je pořádána ve spolupráci neformální skupiny mladých lidí podpořených z projektu Mládež kraji,  z. s. Plánu B (Dobrovolnické centrum 67) a zapojených organizací (DC ADRA Brno, DC Ratolesti Brno, Hnutí DUHA, Liga Vozíčkářů, Maltézská pomoc, o.p.s. a Sdružení Práh).

Těšíme se na Vás!