Pro velký zájem o dobrovolnictví, za který jsme velmi vděční, bude další mimořádné školení ve středu 12.6. od 16.00 hod. v naší kanceláři na Stromořadní 5 v Břeclavi.

Proto, pokud jste se školení 5.6. nemohli zúčastnit, ale Váš zájem stále přetrvává, neváhejte a přijďte se za námi nezávazně podívat. Další školení pak bude opravdu až v září.

Dobrovolníci se mohou zapojit v několika dobrovolnických programech:
– Pomoc v oblasti pro seniory, a to buď v Domově seniorů Břeclav, nebo u osamělého seniora v domácnosti

Pravidelné návštěvy u konkrétního seniora jsou založené na velmi osobních vztazích mezi dobrovolníkem a seniorem. Náplň jednotlivých návštěv se odvíjí od možností a schopností jak seniorů, tak dobrovolníků. Jedná se především o povídání, předčítání, společné procházky a doprovody. Dobrovolník nenahrazuje činnost personálu. Jsou vybíráni takoví senioři, pro které je navázání s novým člověkem potřebnou motivací k životu.

– Pomoc v oblasti pro děti a mláděž ze sociálně znevýhodněného prostředí – doučování nebo zajišťování volnočasových aktivit o prázdninách

Cílem je vyplnit volný čas dětem a mládeži zájmovými aktivitami. Součástí může být doučování a příprava do školy. Důležitá je podpora a přátelství. Dítě získá nového blízkého člověka, který mu není rodičem, ani učitelem, ale kamarádem, který má na něj čas.

Záleží jen na dobrovolníkovi, kolik svého volného času a komu chce věnovat. I dobrovolnická činnost např. 1x za 14 dní na hodinu má smysl. Také se dá kdykoliv přerušit. Nebo absolvovat školení a začít až třeba od září, možností je mnoho.

Těšíme se na nové zájemce. 🙂