Thajsko

Školení pro barmské uprchlíky

Kdy

2010-2013

Co

Zvýšíme ekonomickou samostatnost uprchlických komunit a připravíme je na integraci do thajské společnosti.

Kde

Thajsko,

Proč jsme pomáhali právě zde

Od roku 1984 prchají uprchlíci z Barmy do Thajska. Hlavní motivací k masivní migraci je útěk před konflikty a porušováním lidských práv v Barmě. V současné době je na thajském území zhruba 150 000 uprchlíků, kteří jsou koncentrováni v devíti táborech podél thajsko-barmské hranice. Thajská vláda nedovoluje uprchlíkům žádnou výdělečnou aktivitu a nepodporuje jejich vzdělávání, což vede k jejich závislosti na pomoci. Vzhledem k tomu, že integrace ani návrat do vlasti nejsou v blízké budoucnosti pravděpodobné, je nutné zajistit uprchlíkům vzdělání a možnost rozvíjet své schopnosti dle thajských a mezinárodních vzdělávacích standardů.

Komu a jak jsme pomohli

Cílem projektu je zvýšit ekonomickou samostatnost uprchlických komunit a připravit je na integraci do thajské společnosti.

ADRA poskytuje profesní školení obyvatelům sedmi uprchlických táborů na thajsko-barmských hranicích (okresy Ratchaburi, Kanchanaburi, Tak a Mae Hong Son) – celkově jim je nabízeno 14 různých profesních kurzů s dobou trvání od jednoho do šesti měsíců. Zakončení kurzů umožní účastníkům zapojit se v budoucnosti do projektů malého lokálního podnikání – ať už v táboře či mimo něj. Projekt je realizován v letech 2010 a 2013.

Zavřít