Havířov
ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Havířov

"Zkušenosti nepřicházejí samotné, ale musejí se prožít."

koordinátorka Natalie Klusová

 

Termíny nejbližších školení pro zájemce o dobrovolnictví:

 

Novinky

18.04.2019
Dobrovolníci ADRA a senioři vyzdobili Pohodu

Dobrovolníci ADRA v Orlové společně se seniory z domova seniorů POHODA přivítali jaro ve velkém stylu. Zasadili hned 6 truhlíků plných krásných květin, které darovalo OBI Havířov. U všeho asistovaly děti z mateřské školy, které si tuto akci náramně užívaly.  

Číst dále

17.04.2019
Závěrečné taneční byly okouzlující...

Včerejší podvečer v Kulturním domě Reneta v Havířově patřil "šluskoloně" slečen a pánů ze Studentského dobrovolnického klubu ADRA Havířov, spolku ADAM a Dětského domova se školou v Těrlicku. Všichni tito mladí lidé s nadšením zářili na parketě a mírnou nervozitu rychle střídal soustředěný tanec. „Já té svojí dal růži a pusu. Co ty?“ Odposlechl jsem jeden rozhovor chlapců, kteří se zúčastnili závěrečných tanečních. 

Číst dále

15.04.2019
Jahelka hrál pro Adru a byl skvělý...

V sobotu 13. 4. se v Multigeneračním centru Lučina v Havířově uskutečnil jedinečný koncert s názvem „Jahelka pro ADRU.“ Zpívající právník, jak ho mnozí znají, odehrál hodinový koncert pouze pro dobrovolníky ADRA. 

Číst dále

12.04.2019
V Českém Těšíně opět fičí Setkavárna

Po krátké pauze se do nemocnice v Českém Těšíně vrátila opět Setkavárna. Ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou AGEL jsme opět mohli rozjet studentský projekt, v rámci kterého docházejí studenti za pacienty a zpestřují jim pobyt v nemocnici.

Číst dále

08.04.2019
ADRA a TESCO společně - úspěšná sbírka drogerie

ADRA a TESCO společně. Šampóny, sprchové gely, prací prášky a mnoho další drogerie se vybralo od dárců v řetězci Tesco v Havířově a Karviné. Tam jsme totiž měli březnovou kampaň zaměřenou na sběr drogistického zboží pro sociálně slabé. Podle potřebnosti jsou pak tyto dary cíleně rozdělovány organizací ADRA jednotlivcům, nebo rodinám. Všem dárcům mockrát DĚKUJEME :-)

Číst dále

05.04.2019
ADRA děkuje lidem z Petřvaldu za sbírku

Město Petřvald a Dobrovolnické centrum ADRA Havířov vyhlásilo sbírku, a ta dopadla nad očekávání. „Abych byl upřímný, čekal jsem tři nebo čtyři pytle. Ale lidé z Petřvaldu to vzali opravdu poctivě a pomáhali, čím se dalo. Těch pytlů bylo tolik, že zaplnily celou dodávku. U 20.pytle jsem přestal počítat,“ říká koordinátor dobrovolníků ADRA Gracián Svačina. Pomáhali nejen lidé z Petřvaldu, ale i z okolních měst. 

Číst dále

05.04.2019
Chlopčíkovy taneční pro ADRU a ADAM začaly

„To není možný, ten Dominik přece není autista, vždyť je úplně v pohodě,“  i tímto komentářem slečny končil naprosto unikátní projekt pro kluky a holky s autismem, který sdružuje spolek ADAM, s názvem Taneční s úsměvem. Ten organizuje spolek ADAM ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA. Taneční mistr Zdeněk Chlopčík se poprvé ve své kariéře pustil do tanečních právě pro autisty, děti z dětských domovů Těrlicko a Frýdek-Místek.

Číst dále

01.04.2019
Velké poděkování firmě Grade Medical s.r.o.

Tato firma se sídlem v Praze vyrábí moderní zdravotnické prostředky a lékařský materiál. Mezi nimi jsou i náplasti různých druhů a velikostí s obsahem stříbra. Jsou určené na popáleniny a jiné kožní defekty. Vedení firmy se rozhodlo darovat několik tisíc náplastí do nemocnic na Ukrajině, kde je tento zdravotnický materiál velmi žádaný. Za tuto pomoc firmě Grade Medical s.r.o. jménem potřebných mnohokrát děkujeme.

Číst dále

29.03.2019
Dobronoviny jsou na světě!

Jarní Dobronoviny - to je čtení každodenní... :-) Dobronoviny jsou noviny plné dobrých zpráv, jsou tam především dobrovolnické příběhy, které psali sami dobrovolníci. Podělili se v nich o své zážitky, zkušenosti, radosti, zamyšlení, nevšední setkání... 

Číst dále

25.03.2019
ADRA autobusy už jezdíííí

Díky bezvadné spolupráci se společností 3ČSAD a firmě FACTORY velkoplošný tisk s.r.o. jsme se společně mohli pustit do zajímavého projektu. Právě v těchto dnech vyjíždějí autobusy s polepy o dobrovolnictví ADRA v několika městech, a to konkrétně v Havířově, Karviné a Orlové. Mimo jiné lákají občany k dobrovolnictví. Staňte se dobrovolníkem také, dobrovolníků není nikdy dost! :-)

Číst dále

1 - 10 z 363

    1 2 3 4 5