ADRA Česká republika

JSME TU S VÁMI PRO DRUHÉ

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Havířov

Termíny nejbližších školení pro zájemce o dobrovolnictví:

Novinky

31.07.2018
Letní příměstský tábor v Mukačevu ukončen

Páteční odpoledne bylo ve znamení slziček a loučení s táborovými kamarády. Letní příměstský tábor v Mukačevu byl ukončen. Našich dvanáct studentských dobrovolníků z celé republiky od 15. do 27. července zpříjemňovalo prázdninové dny nejchudším dětem z Mukačeva a okolních vesnic. Bylo jich přes osmdesát a táborové vyžití bylo v skutku pestré. Z počátku jim počasí neumožňovalo některé hry provádět venku, ale pak bylo vše zalito sluncem.

Číst dále

29.07.2018
Sbírejte hračky společně s námi

Zapojte se i vy do jedinečné sbírky hraček, která probíhá právě nyní v hypermarketu Tesco Havířov. Můžete donést jakékoliv (nové i starší) plyšáky, společenské hry, hračky pro kluky i holky, zkrátka cokoliv z dětského pokojíčku, co již vaše děti nepotřebují, ale jiné děti to velmi ocení... :-) 

Číst dále

24.07.2018
Na Colours bez bariér byli naši dobrovolníci

Colours bez bariér je službou kultovního letního festivalu Colours of Ostrava, která napomáhá užít si festivalových momentů i lidem se zdravotním postižením. Letos organizátoři zajistili doprovod také osobám se zrakovým a sluchovým postižením.

Číst dále

23.07.2018
Mukačevský tábor zahájen

Děkujeme dvanácti studentům z celé republiky za zájem o zúčastnění se tábora v Mukačevu. Letos se tábor koná v prostorách nově vzniklé pobočky ADRA Karpatia. Tábor je příměstského typu a dochází do něho 82 dětí ze sociálně slabých rodin. Věkové rozpětí je od 8 - 15 let. 36 dětí je z Mukačeva a zbytek je každodenně svážen autobusem z okolních vesnic.

Číst dále

11.07.2018
Hravé stáří = nádherný půlrok

Projekt Hravé stáří, to je 13 návštěv domovů pro seniory, 13 nadšených studentů a studentek, desítky spokojených seniorů a desítky dobrovolnických hodin, které jsme mohli věnovat. Na stránkách ADRY vás průběžně informujeme o našich vystoupeních, nyní si pojďme zrekapitulovat naše poslední 4 zastávky u seniorů.

Číst dále

09.07.2018
ADRA slavila svátek Cyrila a Metoděje v Českém Těšíně

5. července se v parku Adama Sikory v Českém Těšíně slavil svátek Cyrila a Metoděje ve velkém stylu. Kromě pódia, na němž se během odpoledne vystřídalo několik hudebních těles zde bylo i plno stánků a různých atrakcí. Návštěvníci si mohli prověřit své horolezecké schopnosti na lanovém centru, účastnili se několika sportovních her a vrcholem byl vzlet horkovzdušným balónem. Svůj stánek zde měla i ADRA s aktivitami pro rodiny s dětmi.

Číst dále

02.07.2018
Druhý ročník Nového kamaráda úspěšně zahájen

Druhý ročník projektu Nový kamarád, který zajišťuje sociální odbor města Orlová, byl úspěšně zahájen. Poslední školní den se v komunitním centru Maják v Orlové děti radovaly ze začínajících prázdnin. Spolu s dobrovolníky opékaly párky, střílely lukem na terč a zasportovaly si. Co je čeká příště? Například turnaj v badmintonu, výlet ke koním a také návštěva kina. Vypadá to na velmi pěkné léto. :-)

Číst dále

21.06.2018
Slunečný den na náměstí v Českém Těšíně

Včerejší den byl v Českém Těšíně věnován Veletrhu sociálních služeb. Již od ranních hodin se scházely různé organizace, spolky a školy a připravovaly své stánky. V 10h zahájil tuto jedinečnou akci starosta města pan Vít Slováček.

Číst dále

19.06.2018
Benefiční koncert pro Ukrajinu dopadl nad očekávání

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili benefičního koncertu pro Zakarpatskou Ukrajinu a finančně podpořili tento projekt. Děkujeme všem, kteří se účastnit akce nemohli, ale dar poslali. A v první řadě děkujeme gospelovému sboru KEEP SMILING za úžasný výkon a navodění jedinečné atmosféry v sále, protože bez jejich přispění bychom nezískali 127.175,-Kč na pomoc potřebným na Zakarpatí.   

Číst dále

18.06.2018
Přednášky nás nadchly

Páteční teplé odpoledne již vyzývalo k víkendovému odpočinku. Mnoho dobrovolníků, kontaktních osob a zaměstnanců havířovské nemocnice to však táhlo na odborné vzdělávání do konferenčního sálu nemocnice v Havířově. Témata byla opět nadmíru zajímavá...

Číst dále

1 - 10 z 314

    1 2 3 4 5