Projekt Čtení pomáhá podporuje zájem dětí o svět literatury a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Cílem je přenést pozornost dětí od počítačových her a sociálních sítí zpět ke knihám a zároveň pomoci potřebným.

Jeho iniciátorem a donátorem je Martin Roman. Jsme rádi, že nyní jsme součástí s projektem Krásné dětství pro moldavské děti s autismem.

V Moldavsku žije podle odhadů téměř 4 000 dětí, které trpí poruchou autistického spektra. V zemi chybí lékaři, pedagogové a další odborníci, kteří by jim uměli pomoci, a tak jsou často odkázány pouze na péči svých rodičů a blízkých.

ADRA se snaží pomáhat moldavským dětem s autismem od roku 2018. Usiluje o jejich začleňování do společnosti a překonávání překážek, které tomu brání. Pracuje na zlepšení lékařské péče i přístupu dětí k diagnóze a následné vhodné léčbě. ADRA organizuje školení pro lékaře, učitele a další odborníky, natáčí vzdělávací videa a připravuje konference.

Více informací o projektu najdete zde: https://bit.ly/projekt-v-moldavsku.

Jsme rádi, že se můžeme zapojit do projektu, který pomáhá velkým i malým čtenářům získat inspiraci a útěchu ze světa literatury ❤️

Na projektu se společně s ADROU podílí Národní ústav pro autismus, z.ú. (zkráceně NAUTIS) a také moldavské neziskové organizace, jako např. SOS Autism, Femeia si Copilul – Protectie si Sprijin (Žena a dítě – ochrana a podpora), Copiii Ploii (Děti deště). Projekt je financován z prostředků České rozvojové agentury.