Matyáš Novák z Olomoucka se narodil předčasně (1,35 kg) s vadou srdce a diagnózou dětská mozková obrna. Po operacích srdce následovaly dlouhé pobyty v nemocnici, další operace a přidala se i epilepsie.

Naštěstí jako rozený bojovník všechno zvládnul a dnes je z něj 7letý usměvavý kluk. Nechodí, nemluví, jezdí na vozíčku a je plně závislý na pomoci dospělých. Nastoupil dokonce do 1. třídy speciální základní školy, kde má zatím samé jedničky a učí se číst, psát a počítat. Stále má dobrou náladu, mává každému člověku na potkání a zdá se, že je šťastný.

Maminka Blanka proto, aby se mohla o něj a o staršího syna co nejlépe starat, odešla z práce. Od počátku to bylo pro ni jako samoživitelku velice vysilující – fyzicky, psychicky i materiálně. Snad i proto se u ní před 3 lety projevil velice agresivní zhoubný nádor. Léčba byla náročná, ale zvítězila. Lékaři jí doporučovali klid, což se ale Blance se dvěma syny moc nedařilo, navíc, když jeden z nich je těžce handicapovaný. Rakovina se jí ale nyní vrátila.

Blanka proto prostřednictvím Nadace ADRA požádala o finanční příspěvek na osobní asistentku pro Matýska. Ta jej vyzvedne ze školy, udělá s ním domácí úkoly, nakrmí ho, jde s ním ven, večer vykoupe … Už i kvůli nemocné mamince by za Matýskem mohla chodit častěji, ale Blance se pro ni nedostává peněz.

Matýsek je optimista po mamince. Pořád se směje a svoje překážky zdolává, jak nejlépe mu to jde. Jeho i Blanku čeká ještě náročná léčba. Snad se jim, i díky vám – dárcům Nadace ADRA, toto velké přání z říše snů splní. Co říkáte?

 Finanční dary lze posílat na č. ú. 57333375/0300, v. s. 225, nebo můžete darovat online. Děkujeme!