Studio Ypsilon a organizace ADRA spojily síly, aby pomohly těm, kteří to potřebují. Jednotlivé aktivity v rámci spolupráce s pracovním názvem „Myslíme na druhé s ADROU“ se zaměří na podporu programu pravidelného dárcovství Mince denně. Ypsilonka však organizaci ADRA pomáhá i v dalších aktivitách.

Herci a zaměstnanci pražského divadla se rozhodli partnersky podpořit nově vzniklý program pro pravidelné dárce organizace ADRA s názvem Mince denně, jehož cílem je poukázat na důležitost pravidelné podpory domácích i zahraničních projektů. Patronem programu Mince denně se stal herec Studio Ypsilon Petr Vacek. „ADRU znám už hezky dlouho, a když vznikla myšlenka spolupráce ADRY a Ypsilonky, mrzelo mě, že jsem to nevymyslel já. Co vás může potkat lepšího, než když se dva vaši kamarádi skamarádí spolu a ve třech toho pak dokážete mnohem víc? Solidaritu a pomoc chápu jako základní znaky lidské společnosti, kterými se lišíme například od stáda zeber. Takže když dva pomáhají, ten třetí -jako já- se radostí směje!“, říká Petr Vacek. Divadlo současně chystá i výhody pro dárce, kteří Minci denně již podporují nebo nově podpoří. Členové programu Mince denně získají 15% slevu na deset vstupenek na činoherní představení z produkce Studia Ypsilon. Tuto příjemnou slevu bude možné čerpat najednou nebo postupně do konce letošního roku.

Herci Studia YpsilonV rámci spolupráce byly také v prostorách Studia Ypsilon umístěny kasičky vázané na program rozvojového vzdělávání PRVák organizace ADRA, jehož cílem je informovat děti, žáky, studenty a učitele v České republice o globálních otázkách a usnadnit tím porozumění ekonomickým, sociálním, politickým, environmentálním a kulturním procesům, které je ovlivňují. Na začátku prosince se do spolupráce zapojil také herec Jiří Lábus, který zdarma namluvil audiopozvánku k tradičnímu adventnímu koncertu organizace ADRA. Na koncertě se pak vybralo přes 17 tisíc korun na pomoc obětem domácího násilí.

Ypsilonka se zapojila do podpory těchto projektů, aby napomohla šíření myšlenky, že je potřeba pomáhat průběžně, dlouhodobě, a že i malá částka může mít velké výsledky. Herci a zaměstnanci divadla vychází z přesvědčení, že pravidelná pomoc druhým, která v podstatě nestojí víc než „minci denně,“ je stejně důležitá jako osvěta a výchova k odpovědnosti.

Informace o programu Mince denně naleznete zde.

ADRA News s Petrem Vackem o programu Mince denně můžete zhlédnout zde.

Studio Ypsilon