I letos hledá ADRA dobrovolníky, kteří by se rádi podíleli na přípravě letního tábora a umožnili tak mukačevským dětem zažít chvíle patřící k bezstarostnému dětství.

Pokud je Vám více než 18 let, máte zkušenosti s prací s dětmi a chcete se o prázdninách věnovat něčemu, co má smyl? Chtěli byste si odpočinout od notebooků a strávit čas v překásné ukrajinské přírodě? Tak hledáme právě Vás!

Čeká Vás nezapomenutelných 14 dnů, které vám rozšíří obzory. 

Proč Mukačevo? Děti v Zakarpatí jsou totiž ti, kdo nejvíce doplácejí na neutěšenou ekonomickou situaci regionu, která se navíc zhoršuje v důsledku občanské války. Rodiny nemají mnohdy peníze na základní potraviny, topení či kuchyňské vybavení. Děti tak žijí ve velmi špatných podmínkách bez pozitivních vzorů. ADRA se proto rozhodla zaměřit se v rámci svých aktivit právě na pomoc místním dětem.

Již od roku 2007 připravují v koordinaci s Adrou čeští a ukrajinští dobrovolníci z řad studentů místním dětem letní tábor, kde si mohou vyzkoušet nejrůznější sporty a umělecké aktivity. Pro většinu dětí je čtrnáct dní prožitých při volnočasových aktivitách spolu s vrstevníky a dobrovolníky, kteří jim věnují svou pozornost a čas, zážitkem, který pomáhá zmírnit jejich nelehkou životní situaci. 

Jak tuto zkušenost vnímají dobrovolníci z minulých let se můžete podívat ve videoreportáži zde.

Stačí se přihlásit přes email: Mukacevo2019@seznam.cz, nebo telefonicky na čísle koordinátorky projektu: 734 350 030.

Tábor se bude konat 4.8.-18.8. 2019

Pojďte s námi strávit léto jinak!