Hurikán Irma se stal nejsilnější bouří, která zasáhla Atlantický oceán. Tisíce lidí kvůli němu ztratilo své domovy a mnohdy nemají přístup ani k pitné vodě a jídlu.

 Odhadované škody zatím vystoupaly na 10 miliard dolarů, ale táto částka pravděpodobně bude ještě stoupat, stejně jako počet mrtvých, kterých je oficiálně 35, ale mluví se o stovkách dalších pohřešovaných. 

ADRA prostřednictvím svých lokálních kanceláří a s podporou celosvětové sítě pomáhá na ostrovech Anguilla, Antigua, Barbuda, Haiti, Turks, Caicos, v Dominikánské republice a na Britských panenských ostrovech. Na okamžité pomoci se na lokální úrovni aktivně podílí také sbory Církve adventistů sedmého dne.

Pohotovostní ADRA týmy už dorazily i do těch nejhůře přístupných oblastí a daří se jim distribuovat hygienické a potravinové balíčky a prostředky ke stavbě přístřešků. Po okamžité humanitární pomoci musí v dalších týdnech a měsících následovat spolupráce na obnově infrastruktury a domů.

ADRA vrací naději rodinám, které ztratily zcela vše. Můžete být toho součástí, pokud přispějete na účet veřejné sbírky 6688 8866 / 0300, variabilní symbol 303.

hurikan irma