2 000 návštěv a 25 000 kusů prodaného oblečení, tak by se v číslech dal vyjádřit rok fungování sociálního šatníku ADRA v Havířově. A to je přeci pořádný důvod k oslavě!  Sociální šatník a charitativní obchod zde byl slavnostně otevřen vloni v dubnu a denně je navštíví desítky lidí. Někteří sem přináší oblečení, obuv, deky, spacáky, povlečení a další drobné potřeby do domácnosti, jiní tyto věci v obchodě za symbolické ceny nakupují.

Jak sociální šatník a charitativní obchůdek fungují?
Lidem bez domova a sociálně slabým je dvakrát týdně zdarma vydávána materiální pomoc ve formě základního ošacení a hygienických potřeb.  Další část oblečení se prodá a výtěžek putuje na podporu dobrovolnických aktivit dobrovolnického centra v Havířově, které koordinuje 120 dobrovolníků. Ti navštěvují klienty domovů pro seniory, pacienty havířovské nemocnice nebo asistují dětem s postižením při sportovních aktivitách.

V Havířově oslavili rok fungování sociálního šatníku a charitativního obchoduZ činnosti sociálního šatníku a charitativního obchodu ADRA mají prospěch všichni občané města. Řada z nich má totiž doma ve skříních oblečení, které již nenosí, ale je jim líto je vyhodit. Sociální šatník a charitativní burza jsou pro ně tím zajímavým řešením. Lidé, kteří se rozhodnou své oblečení do Adry přinést, odtud mohou odcházet s dobrým pocitem. Odložené věci tak nekončí na skládce, ale ještě dlouho slouží druhým.

První narozeniny šatníku a charitativního obchodu si na začátku dubna připomněli nejen zaměstnanci a dobrovolníci, kteří se na provozu šatníku a obchodu podílí, ale také významní představitelé veřejného života v Havířově. Mezi hosty nechyběl primátor a zástupci města Havířova a Karviné. Primátor města Havířov Zdeněk Osmanczyk si spolupráci s Adrou chválí: ,,Jsem velmi rád, že zde má ADRA své stálé pracoviště. Přál bych jí, aby našla co nejvíce dárců a nadále rozvíjela své služby.“ Úspěchů sociálního šatníku a charitativní burzy si všimli i v blízké Karviné, kde by tuto službu občanům ve městě také rádi poskytli. Pokud se podaří najít vhodné prostory, mohla by ADRA sociální šatník v Karviné otevřít už v květnu.

Charitativní obchod v Havířově můžete navštívit na adrese Dlouhá třída 59a od pondělí do pátku od 10:00 do 17:00 (v pátek do 16:00). Sociální šatník je pak otevřen vždy v pondělí a středu od 10:00 do 15:00.

Charitativní obchody ADRA provozuje také ve Frýdku-Místku a Frýdlantě nad Ostravicí.  

Více informací najdete na: www.adrahavirov.czwww.adrafrydekmistek.cz.