„Ahoj, tady Weef! Jsem travel bloggerka, cestuju po světě a žiju heslem Míň věcí, víc zážitků. Letos jsem byla v Bangladéši. Tam těch věcí mají opravdu málo. Chudoba zasahuje celé rodiny a hlavně děti. Ze své cesty tvořím krátký film. Výtěžek z premiéry pošleme dětem do chudinského slumu Čalantika v Dháce. Česká ADRA tam má školu pro 92 dětí z nejchudších rodin. Pomůžeme jim?

Jsme moc rádi, že travel bloggerka Weef přijala pozvání odjet spolu s námi na monitorovací cestu do Bangladéše. K naší velké radosti souhlasila i s nabídkou natočit videa o vzdělávacích projektech ČalantikaBanglaKids, které česká ADRA v Bangladéši zajišťuje již více jak 20 let. Weef se této výzvy chopila s nadšením a dokonce sama navrhla, že z pořízených záznamů vytvoří krátký dokumentární film! Na jeho premiéru, která se uskuteční 5.6.2019 v Prostoru 39 v Praze, srdečně zveme i Vás. Stačí, když koupí vstupenky přispějete na vzdělávání dětí v bangladéšské Čalantice přes server Darujme.cz.

Weef po našem boku poznávala Bangladéš ve dnech 23. 3. až 8. 4. Kromě návštěvy hlavního města Dháky s námi téměř denně docházela do vzdělávacího centra Čalantika, které se nachází vedle stejnojmenného slumu. Zpovídala místní děti, navštívila jejich rodiny a povídala si i s učiteli Čalantiky. Poznávala ale také město a lidi, prodavače na trzích, děti pracující v cihelnách… Příležitost k cestování dostala i v druhém týdnu, kdy spolu s námi vyrazila do několika internátních a vesnických škol z programu BanglaKids ležících na západě a severu státu. Zde jsme se seznámili s rodinami z vesnic, s dětmi žijícími u skládky, či se sirotky na internátních školách. Celkový zážitek, který v nás všech samotná návštěva zanechala, umocnil pohled na lány rýžových polí.

Weef toho viděla a zažila opravdu dost. O své dojmy se chce podělit i s Vámi prostřednictvím kamery a ve Vás, kteří jste v Bangladéši doposud nebyli, vzbudit most empatií a poskytnout možnost zapojit se do podpory bangladéšských dětí. Vytváří proto film, který bude především o dětech z celého Bangladéše. Jeho název BanglaKIDS tak nevznikl náhodou. Film bude později k dispozici online, aby se zprávy o životě lidí v Bangladéši dostaly k co nejširší veřejnosti. Pokud se Vám iniciativa Weef líbí, nebo je-li Vaším přáním zúčastnit se spolu s námi slavnostní premiéry filmu, můžete projekt finančně podpořit skrze server Darujme.cz. Veškeré finanční prostředky budou věnovány dětem z Čalantiky na jejich vzdělávání. 

A kdo je vlastně Weef?

Verča alias Weef je travel bloggerka a YouTuberka, která se řídí heslem „Míň věcí, víc zážitků“. Poslední tři roky žila v batohu a kufru díky možnostem internetu a trendu digitálního nomádství. Má za cíl probudit v mladých lidech touhu více cestovat, poznávat, stavět na vlastních zkušenostech a chovat se šetrněji k přírodě. Letos se vydala za dobrodružstvím do Bangladéše, kam vyrazila společně s neziskovou organizací ADRA na monitorovací cestu. „Během návštěvy jsem měla možnost vidět na vlastní oči život ve slumu, popovídat si s místními, trávit čas s dětmi, které dochází do vzdělávacího centra Čalantika nebo s dětmi studujícími díky projektu BanglaKids“. To všechno zdokumentovala a nyní pracuje na přípravě krátkého filmu, jehož červnová premiéra se nezadržitelně blíží.