„Když jsem Davídka nominovala na Cenu Michala Velíška, netušila jsem, co se kolem toho strhne. Ocenění na magistrátě, rozhovor v rozhlase, článek v magazínu MF Dnes, setkání s ministryní školství a tričko s podpisem Jágra, no a nyní se vše završilo dnem s městskou policií, který pro něj zorganizovala MP Sokolov ve spolupráci s pražskou,” uvedla Davidova babička. 

O čem je to vlastně řeč? Dvě městské policie spojily 27. května svoje síly a pomohly splnit sen dnes pětiletému Davidovi z Prahy, který od Nadace ADRA získal ocenění v rámci Ceny Michala Velíška 2015. Ten svou duchapřítomností, pohotovou reakcí a „správnými kroky” pomohl před rokem k záchraně života své maminky, jež prodělala epileptický záchvat. David zavolal své babičce, která byla tou dobou v práci, řekl jí, co se stalo, a ta přivolala záchrannou službu. Operátorka záchranné služby pak prostřednictvím telefonu s Davidem komunikovala a pomáhala mu s první pomocí. David potom zvládl odjistit dva bezpečnostní zámky a do bytu pustil záchranáře.

V jednom z rozhovorů se nechal slyšet, že by se jednou chtěl stát policistou. Jeho snem je prý chytat zločince a nasazovat jim pouta. Po přečtení výše zmíněného rozhovoru pak strážnice z Městské policie Sokolov oslovila pražskou městskou policii s nápadem připravit pro Davida den se strážníky. David přijel společně s babičkou a nechyběla samozřejmě ani autorka nápadu ze Sokolova.

Den s pražskými strážníky si užil opravdu ve velkém. Jejich první kroky vedly k řediteli městské policie. Zde Davidova babička zavzpomínala na den, kdy se poprvé setkali s epileptickým záchvatem Davidovy maminky. Pak už na něj čekal den se strážníky ve výkonu. Nejprve vyrazili podívat se na každodenní práci operátorů Centrálního operačního střediska, kde mu vysvětlili, co vše se děje po zavolání na tísňovou linku 156. Složitost kamerového systému byla pro malého hrdinu zatím příliš velkým oříškem, ale záběry z kamer se mu líbily.  Poté navštívil útvar psovodů, kde se dozvěděl, že ve službách městské policie „pracují“ jak psi záchranáři, tak také psi, kteří dokáží zadržet nebezpečného pachatele. To mohl vidět během výcviku na Císařském ostrově poblíž zoologické zahrady v Troji. Odtud, co by kamenem dohodil, je útulek městské policie pro opuštěná zvířata. S pytlíkem piškotů a v doprovodu zdejších ošetřovatelů se malý hrdina vydal mezi opuštěné čtyřnohé přátele, které potěšil i pamlskem. A když už byl u útulku, podíval se rovnou na služební koně, kteří jsou ustájeni v jeho těsné blízkosti. Svůj policejní den zakončil projížďkou po Vltavě na nové služební lodi. To, že se městským policiím podařilo splnit jeden dětský sen, bylo patrné, když horkem unavený David s nadšením zakřičel„Tohle všechno budu vyprávět mamince a ve školce paní učitelce!”

Davídek si den beze zbytku užil! Domů si odnesl kromě zážitků i tři tašky dárků a šťastný usnul ještě v autě.