V dubnu letošního roku jsme do Nadace obdrželi žádost o pomoc 2leté Elince Dvořáčkové, která se narodila jako jedno z dvojčat. Její sestřička je zdravá, zato Ela musela hned po porodu absolvovat těžkou operaci jícnu a trachey a pár týdnů poté jí byla diagnostikována dětská mozková obrna. Ela jen leží, sama bez pomůcek nesedí, neleze, nic si sama nepodá a ani se nenají. Jinak je ale velmi vnímavá, radostná holčička, pořád se usmívá a je sluníčkem pro svoje rodiče i sourozence.

Jelikož pořízení různých rehabilitačních pomůcek by bylo nad finanční možnosti rodičů, hned v dubnu jsme Elu zařadili do naší veřejné sbírky a otevřeli pro ni na dobu neurčitou variabilní symbol, na který přicházejí dary určené pouze pro ni. K polovině srpna jsme vysbírali téměř 55 000 Kč. Z části těchto prostředků jsme již na doporučení lékařů pořídili nebo uhradili doplatek na speciální dle velikosti polohovatelnou sedačku, jež jí umožňuje sedět vzpřímeně; kočárek, ve kterém je zabudován kyčelní pás; neoprenovou vestičku, jež jí rovnoměrně drží hrudníček; speciální rehabilitační lehátko do vody a inhalátor, díky němuž její nemocnost výrazně klesla. Další finanční prostředky využijeme podobným způsobem a také na umožnění rehabilitačního pobytu.

„Jsme za vaši pomoc velmi vděčni. Elinka již za svůj krátký život v nemocnici strávila hodně času a prožila spoustu trápení. Pomůcky, které jsme díky vám pořídili, pomáhají v jejím rozvoji a péče o ni je snazší”, napsali nám rodiče.

Milí dárci, moc dobře si uvědomujeme vaši obětavost a štědrost, díky níž můžeme dělat život příjemnější nejen Elince, ale i dalším  dětem a dospělým a děkujeme Vám!