Český AMAZONADRA se propojili už v době covidové pandemie. Ochota pomoci lidem zasaženým válkou na Ukrajině včetně těch, kteří přišli do Česka hledat klid a bezpečí, ovšem rozvinula spolupráci do mnohem větších rozměrů. V loňském roce AMAZON finančně podpořil materiální pomoc putující na Ukrajinu – spacáky, deky, pračky, prací gely. V září udělal radost ukrajinským dětem, které začaly chodit do českých škol, 1000 aktovkami. Přibližně 1000 lidí pak dostalo oblečení a různé potřeby do domácnosti, aby si v Česku mohli zařídit důstojné bydlení.

Se společností AMAZON ale pomáháme i Čechům, kteří jsou kvůli inflaci v nouzi. V číslech: 160 palet zboží pro domácnosti, 21 měst, téměř 11 000 obdarovaných osob, spolupráce s 10 organizacemi (např. Člověk v tísni, Slezská diakonie, Armáda spásy…)

A letos pokračujeme! Pomáháme při integračních aktivitách pro ukrajinské rodiny, ženy a děti, které v naší zemi zůstávají a na Ukrajině se snažíme pomoci obyvatelům přečkat zimu

O Vánocích jsme plnili dětská přání

Díky velkorysé pomoci Air Bank uspořádala ADRA v předvánočním období více než 40 akcí po celé České republice.

Pořádaly se Mikulášské návštěvy, pravidelné dětské kluby, herní turnaje, kreativní dílničky (výroba svíček, ozdob, vánočních věnců), výlety, besídky, vánoční večeře a spousta dětí našla pod stromečkem to, co si dlouho přála. Tyto zážitky dělaly radost více než 400 českým a 1000 ukrajinským dětem. Některé akce probíhaly navíc společně pro děti z obou států, a tak se mohly vzájemně poznávat.

Pro děti z Ukrajiny to není doba jen o vánočních radovánkách, ale také o stesku po domově a po blízkých. O to cennější pro ně tyto události jsou. Mohly zažít hezké chvíle a naladit se na jiné myšlenky.

‚Chci vyjádřit obrovské poděkování organizátorům akce, protože děti jsou šťastné a šťastné děti znamená šťastné rodiče. Pro naši rodinu, která utekl z okupace, je velmi důležité, aby se naše děti nyní jen usmívaly.
– Bakinskaja Marina.

Pro české děti, které nemají domov, je taková pomoc také zázrakem. Často si nikdy dříve nemohly splnit svá přání a když poté najdou ten kočárek pro panenky, který si vysnily, tak pohled na jejich úsměv je odměnou.