Ačkoli se často říká, že nové technologie jsou pro starší lidi obtížné a nedostupné, může tomu být i naopak. Třeba jako u nás v organizaci ADRA. Rádi bychom Vám představili dvě zařízení, která dělají dobrovolnickou činnost a spolupráci se seniory zase o něco snazší a dostupnější.
 
Je libo svézti se elektrickou rikšou?
Dlouhodobý partner dobrovolnického centra ADRA v Ostravě Best of British Cars s.r.o. oslavil 10 let výročí od svého založení. Při této příležitosti se v Multifunkční hale Gong v ostravských Vítkovicích konal slavnostní večer, při kterém se podařilo vybrat neuvěřitelných 700 000 korun pro nadaci Krása pomoci Taťány Kuchařové a právě dobrovolnické centrum ADRA Ostrava. Z vybraných peněz se bude mimo jiné financovat elektrická rikša, kterou budou moci ostravští dobrovolníci vozit seniory. Ještě jednou všem dárcům děkujeme!
 
V kůži seniorů
Většina z nás si nedovede představit, jaké pocity musejí postarší lidé mít i u zcela obyčejných situací, když je bolí klouby, někdo na ně spěchá a podobně. Díky gerontoobleku si můžete jejich situaci zažít na vlastní kůži. Patnáctikilová vesta, speciální sluchátka, brýle a rukavice Vám nasimulují zatuhlost kloubů, pískání v uších, šedý zákal i třes v rukou a vy zjistíte, že se vám rázem změnila perspektiva, jak se na věci díváte. Ještě donedávna jsme mohli používat gerontooblek jen díky laskavému zapůjčení od neziskové organizace Život90, která se snaží seniory podporovat k co největší nezávislosti. Za jejich podporu jim moc děkujeme. Jsme rovněž rádi, že díky grantu od skupiny ČEZ můžeme nyní mít k dispozici gerontooblek vlastní. 
 
Jak s ním zacházet a jaké je to být v kůži seniora si samozřejmě jako první zkusili zaměstnanci ADRA. Podívejte se na fotogalerii ze školení.