Den pro ADRU – charitativní běh, inline bruslení a sportovní den pro celou rodinu, 12. 6. 2016

Cíl: Sloužit tím, co máme nejraději,  podpořit Střekováček – místní zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Druhý ročník sportovně-charitativní akce Den pro Adru, který se konal v neděli 12. června v Ústí nad Labem, se opravdu povedl. Téměř dvě stě zúčastněných – závodníků i přihlížejících – se postaralo o to, že do zařízení Střekovářek pro děti vyžadující okamžitou pomoc prostřednictvím Nadace ADRA poputuje více než 23 000 Kč na vybavení nové kuchyně. Děkujeme!

Běželi dospělí, děti i fotbalistky

I přes prvotní nepřízeň počasí si sportovní den nenechaly ujít desítky zájemců. Některé možná odradila dopolední sprška, ale odpoledne už bylo hezky. Na start jednotlivých závodů se  postavilo více než sedmdesát dospělých a téměř šedesátka dětí, které si kromě vlastních soutěží užily i skákací hrad a program v dětském koutku. Do závodů na inline bruslích se ráno zapojily také fotbalistky z FK Ústí nad Labem, které se zúčastnily i odpoledního běžeckého závodu. Hlavní charitativní běh na 10 kilometrů vyhrál Zdeněk Pinc. Jedním z jeho soupeřů byl i Radomír Špinka, ředitel ADRA, o. p. s.

Nová kuchyň pro děti ze Střekováčku

 „Veškerý výtěžek z letošního ročníku, tedy startovné činící za osobu 200 korun, dobrovolné příspěvky a peníze z tomboly, poputují na nákup nové kuchyně v zařízení Střekováček, které pečuje o děti, jež se náhle ocitly bez jakékoli péče, nebo byly tělesně nebo duševně týrané či zneužívané,“ podotkl hlavní pořadatel Miroslav Bísek s tím, že velký zájem letos vzbudila i dobročinná tombola, ve které na vítěze čekal víkendový pobyt pro rodinu v malém penzionu pod Děčínským Sněžníkem.