Benefiční maňáskové divadlo, 24. 4. 2016

Cíl – Pomoc Jasmínce Tomkové

Jasmínka Tomková je sedmiletá holčička z Brna, kterou před dvěma lety na přechodu srazilo rychle jedoucí auto. Nyní je ochrnutá, nemluví a potřebuje neustálou péči v domácím prostředí. Tu jí s láskou poskytuje její maminka. Ošetřování Jasmínky je pro její maminku velmi psychicky i fyzicky náročné, zvláště když současně musí pečovat o Jasmínčinu starší sestřičku, která se po úrazu vyrovnává s psychickými obtížemi. Rodina bydlí v bytě ve 2. patře, a proto jsou zde nezbytné stavební úpravy. Na situaci rodiny upozornil Nadaci ADRA sbor Tišnov. Díky tomu se do pomoci může zapojit celá řada dalších dárců.

„Uvědomil jsem si, že ADRA je vlastně úžasným nástrojem, který je pro lidi srozumitelný a kterému lidé důvěřují. A tak jsem začal hledat nějakou rodinu, které bychom mohli pomoct. Díky jedné místní fyzioterapeutce, p. Valové, která cvičí s handicapovanými dětmi, jsem dostal tip na maminku s dcerou Jasmínkou, která se stala po autonehodě kompletně nepohyblivá.  Tehdy se i nabídlo malé loutkové divadlo z vedlejší vesnice, že by zahráli představení a že bychom té rodině mohli pomoct zafinancovat některé nutné úpravy bytu. A vyšlo to. S maminkou jsme dodnes v kontaktu, máme krásné vztahy, občas i vyrazíme někam do přírody spolu s vozíkem a Jasmínkou a všechny nás to moc těší.“

Tomáš Dymáček

Rodinné maňáskové představení divadla Na vlnce z Veverské Bitýšky s názvem „Co dokáže malý Pandík“ se konalo v neděli 24. 4. 2016. Představení bylo charitativní a na jeho uspořádání se podílela Církev adventistů sedmého dne, organizace ADRA a Městské kulturní středisko Tišnov.

Týdeník TV, Tišnov

 https://www.youtube.com/watch?v=QHLwW5WB4s0&feature=youtu.be (od 8:10)