Založení Studentského dobrovolnického  INRIroad klubu ADRA, 25. 10. 2016

Cíl: Využít potenciál studentů pro pomoc potřebným, rozšířit aktivity organizace ADRA

25. října byla slavnostně zahájena činnost Studentského dobrovolnického INRIraod klubu ADRA v Pardubicích. Jeho cílem je vytvořit otevřený prostor pro studenty vysokých škol, kde by mohli využít svou kreativitu a svůj potenciál k pomoci lidem v Pardubicích a blízkém okolí.

Tento klub byl založen proto, že chceme spolu se studenty pomáhat lidem kolem sebe. V praxi to znamená, že jednou za 14 dní budeme mít organizační schůzky, kde se budeme domlouvat, jaké aktivity a jakým způsobem zrealizujeme, přičemž každý účastník má možnost přispět svým nápadem. Následně půjdeme do vybraného sociálního zařízení společně pomáhat. Může se jednat o domov pro seniory, dětský domov, nemocnici atd.

Klub může začít fungovat díky navázané spolupráci mezi INRIroad, organizací ADRA a Dobrovolnickým centrem Pardubice. V budově Církve adventistů sedmého dne má výborné zázemí, podporu místního sboru a již několik ochotných dobrovolníků. Ti se připravují nejen na službu potřebným, ale také na to, jak oslovit a získat další studenty pro tuto užitečnou a smysluplnou činnost.

Byli jsme potěšeni, že na zahájení klubu přijali naše pozvání ředitel ADRY Ing. Radomír Špinka a vedoucí DC Pardubice Ing. Lenka Mikolášková, kteří řekli pár slov úvodem a poté podepsali smlouvu o spolupráci.

Symbolem zrození SDK ADRA se stal obraz, který byl vytvořen společnými silami – každá složka, ze které je tvořen SDK ADRA, obtiskla svoji ruku.  Jednotlivé barvy symbolizují:

  • červená barva: dobrovolníci (Guisela Huamán)
  • oranžová barva: INRIroad (vedoucí Ing. Jana Polehna)
  • tmavě zelenočerná: ADRA (ředitel Ing. Radomír Špinka)
  • zelená: DC Pardubice (vedoucí Ing. Lenka Mikolášková)
  • modrá: vedoucí týmu SDK ADRA (Žaneta Vaníčková)
  • žlutá: sbor CASD Pardubice (kazatel Karel Vasilek)

Otisky rukou vytvořily obrazec připomínající slunce. A my doufáme, že to nezůstane jenom symbolem počátku, ale i naší práce. A to, že budeme moci prostřednictvím SDK ADRA šířit paprsky pomoci kolem nás.

Ke slavnostnímu zahájení patřilo také rozdání symbolických dárků – dobrovolníci dostali placky s nápisem Jsem tu, abych pomáhal, a hosté obdrželi od SDK ADRA – jak jinak než pardubický perník ve tvaru sluníčka.

Jana Polehna