Eko jarmark, 1. 5. 2016

Cíl – Představit veřejnosti činnost Adry a zapojit se do pomoci nemocnému Matyáškovi z Olomouce

Každoročně na jaře probíhá v Olomouci EKO jarmark, kterého se tradičně také účastníme. Na stánku máme možnost prezentovat projekty Adry v podobně letáčků a drobných prezentačních předmětů. Letos jsme mimo jiné mohli také prodávat pohádková CD – Do Sýrie nejen za pohádkou.

Zapečetěná kasička byla příležitostí pro ty, kteří se chtěli podílet na pomoci sedmiletému Matyáškovi Novákovi z Olomouce, o kterého pečuje jeho maminka – v současné době velmi vážně nemocná. Díky uveřejnění na stránkách Nadace ADRA může jejich rodině pomoci kdokoliv.

Na konci loňského roku u nás manželé Martin a Ester Rážovi uspořádali benefiční koncert, který měl mimořádný ohlas i výsledek. Podařilo se vybrat 415 000,- Kč, které byly využity na rozvoj dobrovolnictví v Česku, především na rozvoj projektu „dobrovolníci domů“, kdy dobrovolníci navštěvují seniory v jejich domácím prostředí a druhá část výtěžku byla použita na nákup obědů a oblečení pro chudé děti ze základní školy v ukrajinském Mukačevu. Díky sbírce smělo obědvat 200 dětí z této školy více jak jeden měsíc zdarma. Rádi bychom proto podobný koncert připravili v letošním roce znovu.

Marta Lipusová