Cíl: Spolupráce s místními organizacemi, něco pro zdraví, pro naše občany, a to vše s přesahem    pomoci chudým dětem v Čalantice

Adráci v Hanušovicích dlouhodobě spolupracují se Sborem dobrovolných hasičů a s Klubem českých turistů. Ve Štědrákově Lhotě tradičně připravují běžecké a turistické akce, jako je „PARAMUŤÁK″ – 21,1 km (1. 5. 2016), „Chlapácký běh – Lesy nad Lesankou“ – lesní běh 6,5 km pro všechny kategorie včetně dětí (5. 6. 2016) a „Raškovský okruh“ – vycházka – 12 km (18. 9. 2016). Na konci výletu si účastníci mohou zakoupit originální turistickou známku, přičemž výtěžek těchto známek bude odeslán na Adru na podporu školního vzdělávání dětí v Bangladéši ve slumu Čalantika.

Při prezentaci neziskových organizací v červnu mohli adráci z Hanušovic připravit pro děti velmi zábavný i poučný program, kdy si děti například vyzkoušely, jaké to je nosit věci na hlavě a ne v rukou.

Všechny akce, fotografie, zážitky, zamyšlení i například obrázky dětí můžete sledovat na našem blogu hanusovice.casd.cz.

Radek Kamler a Bronislava Hyvnerová