Během jediného okamžiku se Pavlíně s Verunkou a Vašíkem změnil život. Při hromadné autonehodě přišli o manžela, otce a živitele rodiny.

Při pracovní cestě na konci února 2018 zemřel v hromadné autonehodě nedaleko Benešova 43letý Jan Chlumecký z Táborska – milující manžel Pavlíny, tatínek 8leté Verunky a téměř 5letého Vašíka; srdcem skaut a ve svém zaměstnání profesionál. Kdo jej znali, věděli, že je to čestný a férový člověk, který bez zaváhání pomáhal všude, kde bylo třeba. Honza se své rodině snažil vytvořit příjemný domov a staral se o všechno. V jediném okamžiku se tak z Pavlíny stala vdova, která pečuje o dvě malé děti. Musí si najít co nejrychleji zaměstnání, jiné bydlení a zajistit pro děti fungující domov. Verunka ráda maluje, modeluje a cvičí. Vašík si rád hraje s auty, staví lego či puzzle. Protože je Pavlína na vše sama, obrátila se na podnět skautských přátel na nás o pomoc. Aktuálně potřebuje např. uhradit obědy ve školce a ve škole, synovi školku a dcerce sportovní gymnastiku s keramikou. Zcela symbolicky jsme začali rodinu Chlumeckých podporovat 24. dubna – v den patrona všech skautů, kterým Honza, skautsky zvaný Vlk, po celý svůj život bezesporu byl. Pro úplný začátek jsme přispěli částkou 15.000 Kč.

Zapojte se, prosím, do pomoci této rodině. Své dary můžete posílat na účet 57333375/0300, VS 250, více zde. Děkujeme vám.