Přijďte se seznámit s příběhy těch, jejichž vřelost, porozumění i lidskou blízkost zvěčnil fotograf Daniel Kašpar. 21 působivým velkoformátovým fotografiím vtiskl symbol propojení mezi dobrovolníkem a klientem, mezi těmi, kteří jsou ochotni pomoci a těmi, kteří pomoc potřebují.

Zachytil tak neobyčejné chvíle našich dobrovolníků, kteří se pravidelně věnují osamělým seniorům, pacientům s duševními chorobami nebo nemocným dětem. Těmto klientům dobrovolníci pravidelně darují svůj čas i kousek sebe samotných. A jak sami přiznávají, svého rozhodnutí nelitují.

„Cítím, že je to nejlépe strávený čas. Mám radost, že můžu někomu pomoct. A když si povídám se starými lidmi, vím, že právě oni jsou naše budoucnost. Myslím, že pro dobrovolníka je to jen hodina času, ale pro ty druhé to znamená strašně moc…!“

Také klient považuje setkání s dobrovolníkem za výjimečné. Představuje pro něj vzácnou chvíli vedoucí k navrácení smyslu jeho života, ztraceného sebevědomí a mnohdy i zdraví. Dobrovolnictví se tak stává nedocenitelnou prací hodnou obdivu nás všech.

Pojďme proto společně oslavit ty, kteří přinášejí radost lidem v nouzi. Složme jim poklonu na výstavě fotografií v prostorách Ústřední knihovny v Praze na Mariánském náměstí.

Výstavu zahájíme vernisáží 4. června v 17:30. Těšit se můžete i na rozhovor s dobrovolníky z DC Praha, vystoupení gospelového sboru Maranatha a malé občerstvení. Samotná výstava potrvá do 27. června.

VÍCE INFORMACÍ: https://www.facebook.com/events/840788192953428/