Věděli jste, že dobrovolníci organizace ADRA věnovali v minulém roce více než 70 500 hodin svého času potřebným lidem v Čechách a na Moravě? Uskutečnili tak 38 925 návštěv a to především mezi seniory, dětmi z dětských domovů či pacienty nemocnic.

S koordinací dobrovolnictví má ADRA mnohaleté zkušenosti. I proto se dobrovolnické centrum ADRA Liberec ve spolupráci s organizací Hestia a městem Turnov rozhodlo uspořádat 16. září 2019 konferenci Dobrovolnictví na hraně aneb nové formy dobrovolnictví.

Cílem konference je představit aktuální situaci dobrovolnických služeb v České republice v rámci několika tematických bloků a vyzdvihnout význam všech dobrovolnických programů a jejich další rozvoj. Konference bude také prostorem pro vytváření vazeb mezi dobrovolníky a pro diskuzi aktuálních problémů. 

A na jaká témata se můžete v rámci konferenci těšit? Například na:

  • Dobrovolnictví ve věznicích
  • Dobrovolnictví generující příjem
  • Neviditelní dobrovolníci v komunitách – výběr workshopu
  • Firemní dobrovolnictví – výběr workshopu
  • Online dobrovolnictví
  • Dobrovolnictví se počítá

Nepromeškejte registraci, doražte 16. září v 9:00 hodin do prostor Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově. V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Danu Jiruškovou na čísle 777 317 479 či emailu dana.jiruskova@adra.cz.

Zaujalo Vás téma dobrovolnictví natolik, že byste rádi podpořili ADRA dobrovolníky například darem na cestovné k jejich klientům? Učiňte tak zde a dostaňte dárcovský certifikát, který můžete věnovat svým blízkým jako originální dárek.