Přemýšleli jste někdy o dobrovolnictví v zahraničí? Zajímá vás, jaké to je podílet se na humanitárním projektu? Přidejte se k nám online 5. října, kdy budeme spolu s partnery ze 9 zemí z celého světa sdílet zkušenosti z našeho dvouletého projektu. Ideální začátek pro zájemce o zahraniční dobrovolnictví!

ADRA se již řadu let pohybuje v oblasti humanitárních projektůdobrovolnictví. Od roku 2020 pracujeme na tom, abychom tyto dvě oblasti mohli propojit a zužitkovat tak naše zkušenosti.

Vše začalo naším zapojením do projektu Towards Effective Humanitarian Volunteering (Směrem k efektivnímu humanitárnímu dobrovolnictví) podpořeného z programu EU Aid Volunteers Evropské unie. Společně s dalšími 9 organizacemi z celého světa jsme se společně učili, jak nastavit procesy na vysílání a přijímání dobrovolníků. Naučili jsme se hodně o roli mentora, o pravidlech bezpečnosti či výběru těch správných dobrovolníků a dobrovolnic. Díky tomu jsme získali od EU certifikaci, která nás opravňuje k vysílání dobrovolníků do celého světa.

Přidejte se k nám na online událost 5. října od 13:00, kde budeme mluvit o tom, co dobrovolnictví na humanitárních projektech obnáší, a jak se může organizace, nebo dobrovolník či dobrovolnice do programu zapojit. Součástí programu bude rozhovor s dobrovolníkem přímo z projektu, nebo možnost navázání kontaktu s vysílajícími i hostujícími organizacemi z celého světa. Zmíníme také to, jak zažádat o certifikaci jako organizace.

Online událost: Jak na dobrovolnictví v zahraničí?

Chcete se stát dobrovolníkem či dobrovolnicí v zahraničí? Zajímají vás zkušenosti těch, kteří si dobrovolnictví sami vyzkoušeli? Nebo patříte k organizaci, která chce naopak dobrovolníky přijímat či vysílat? Zjistěte, jak na to!

Projekt podpořili