Chorvatsko postihly nejhorší povodně za posledních 83 let, zasažena je polovina země. Nejvíce jsou nyní ohrožena města Karlovac a Hrvatska Kostajnica, kterým hrozí zaplavení. Přes 57 000 lidí bylo významně zasaženo, celkový počet lidí, na které mají povodně dopad, je ale mnohem vyšší. Bylo zaplaveno několik skladů s potravinami, potravou pro dobytek a rozsáhlé zemědělské plochy.

Dvacet let jsme budovali centrum pro hippoterapii. Během pár hodin je vše pryč. Podařilo se nám zachránit koně, ale veškeré vybavení venkovních i vnitřních prostor je zničeno. Mám pocit, že vše, do čeho jsem investovala svůj život, je zničeno.
– Anita Trstenjak, Sisak

Do pomoci na místě je od prvních chvil zapojena ADRA Chorvatsko, nejvíce v oblasti řeky Una. Zasahuje ve 12 vesnicích, 1676 lidem bylo zajištěno náhradní ubytování. Další pomoc se týká především čištění a obnovy domácností, zemědělských budov atd. Zaměřuje se také na zajištění pitné vody, potravinovou pomoc i zajištění potravy pro zvířata. V další fázi pak dojde k postupnému čištění studní a vodní infrastruktury, odstranění sutin obydlí a zajištění vysoušení i k poskytování materiální pomoc (nábytek, spotřebiče).

ADRA Česká republika v tuto chvíli poskytla 36 vysoušečů z našeho skladu humanitární pomoci. V další fázi podpoříme následnou pomoc prostřednictvím ADRA Chorvatsko částkou 100 000 Kč.