České děti za pár dní dostanou své pololetní vysvědčení – bangladéšským dětem ale v lednu dokonce začíná nový školní rok. Zatímco pro české děti je škola samozřejmostí a někdy také pěkná „nuda“- pro bangladéšské holky a kluky je to vytoužený sen. Právě tento sen jim už 16 let pomáhají splnit jejich čeští a slovenští „rodičové“. Jak?

Češi posílají bangladéšské děti do školy prostřednictvím našeho programu BanglaKids. Pravidelnými dary jim zajišťují vzdělání, stravu, lékařskou péči a naději na lepší budoucnost v jedné z nejchudších zemí světa.

Vzdělání, ubytování a jídlo = pomoc Adry v Bangladéši

V současné době naši kolegové v Bangladéši pomáhají 1 214 dětem na 30 vesnických, 7 internátních a 1 městské škole. Děti dostávají školní pomůcky, uniformy, lékařskou péči, ubytování i stravu. Představte si, že v loňském roce bylo díky vám – dárcům – vydáno na 850 000 teplých jídel! S plným žaludkem se přece lépe učí!

 Vzdělání = nejcennější poklad pro Bangladéš

Bangladéš je velká zhruba jako bývalé Československo. Ale pozor – v tak poměrně malé zemi žije asi 166 miliónů lidí. Více než 40 % z nich si musí vystačit s méně než 1,25 USD na den. Číst a psát umí jen něco málo přes polovinu dospělých. Negramotní lidé obvykle nemohou najít dobře placenou práci. Jejich děti jsou tedy od malička nuceny tvrdě pracovat. Dřou na poli, v cihelnách, v obchodech, žebrají a některé i hladoví. Do školy nechodí – a bez vzdělání se v dospělosti stávají levnou pracovní silou. Chudoba tak přechází z generace na generaci.

Pomáhat je snadné

Program BanglaKids nabízí dárcům smysluplnou, adresnou podporu konkrétního dítěte. Zapojit se do programu je snadné:

  • Na stránkách www.banglakids.cz najdete informace o dětech, které hledají své dárce.
  • Pravidelnými dary (550–900 Kč na měsíc) je můžete podporovat ve studiu.
  • Stanete-li se dárcem, dostanete každoročně vysvědčení a fotky dítěte, 2 x ročně vám dítě napíše dopis. I Vy sami máte možnost dítěti 2x ročně psát, zajistit mu dárek nebo se s ním v Bangladéši setkat! Více na www.banglakids.cz

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat! 🙂