Situace na Ukrajině se zostřuje a není vyloučeno, že se strhnou další a tvrdší boje. ADRA má v současné době na Ukrajině několik aktivit.

Ve spolupráci s UNICEF a ADRA International financujeme distribuci vody ve východní části Ukrajiny. V Luhansku a Doněcku ADRA poskytuje vodu a také potraviny. Do oblasti dorazilo již 8 kamionů s jídlem, další dva jsou na cestě. Lidé dostávají v balíčcích olej, cukr, rýži, pohanku, mléko a konzervy.

Oprava domůPodle našich informací se již na východ Ukrajiny vracejí lidé, kteří prchli na západ. Své domovy však nacházejí rozbořené a zničené. Dobrovolníci Adry jim je pomáhají opravovat, ADRA poskytuje finanční prostředky na nákup materiálu.

Kromě potravin a vody distrubuuje ADRA také hygienické potřeby a teplé oblečení. Nabízí také tolik potřebnou psychosociální pomoc.
ADRA ČR nyní z české sbírky financuje jídlo pro studeny přestěhované do Charkova. Potravinovou pomoc získá 163 studentů a učitelů agronomické univerzity přesídlené ze zóny konfliktu v Luhansku do města Charkova.

Z veřejné sbírky pro uprchlíky v Rusku jsme pořídili nutriční doplňky pro batolata. Pomoc míří do uprchlických osad v jižních oblastech Ruska (Rostovská oblast, kde je největší počet uprchlíků, některé z potravin budou zaslány do jiných osad ve městech Kaluga, Voroněž a Bělgorod). Prostředky vybrané v Česku tak pomohou 250 dětem uprchlíků.