Před několika dny se na nás s prosbou o pomoc obrátila maminka pětiletého veselého kloučka Martina. Její chlapeček je psychomotoricky retardovaný a hypotonický a pro další pokrok ve vývoji potřebuje podstoupit speciální rehabilitaci. Kvůli obtížné finanční situaci si ji však jeho rodina nemůže dovolit.

Ačkoli je Martínkovi 5 let, jeho vývoj odpovídá necelému roku. Neleze, nechodí, nemluví, používá plenky a je zcela odkázán na pomoc ostatních. Dopoledne tráví čas ve speciální školce, kde se mu moc líbí a zároveň je mu tu poskytována rehabilitace.  Po zbytek dne se o něj stará maminka Denisa, která s ním také od narození cvičí. Otec s nimi nežije, takže jsou odkázání pouze na sociální dávky, ze kterých se Denisa snaží chlapečkovi zajistit veškerou potřebnou péči. Našetřit na speciální pomůcky a pobyt v lázních je však opravdu nad její síly.

Naděje v podobě pobytu v lázních

Lázně Klimkovice s Martínkem navštívila již dvakrát a pobyt, během kterého absolvoval intenzivní rehabilitaci, mu vždy velmi pomohl. Po návratu se jeho zdravotní stav zlepšil, a dokonce se začal i sám posazovat. Bohužel v lednu dostal chlapeček epileptický záchvat, a než lékařka nasadila vhodnou medikaci, mnoho toho, co se v lázních naučil, zapomněl.

Na základě doporučení lékaře Denisa věří, že další rehabilitace v lázních by Martínka znovu posunula dál. Jejího malého kloučka můžete podpořit zasláním libovolného finančního příspěvku na číslo účtu veřejné sbírky Nadace ADRA 57333375/0300, v. s. 227. Darovat můžete i online zde. Moc vám děkujeme!