Dobrovolnické centrum ADRA Havířov se s námi podělilo o tuto radostnou událost!

Dobrovolnice ADRY, paní Lubomíra Amruzová, získala ocenění za nejhezčí projekt Nadace OKD (Srdečné hry pro seniory) a z finančních prostředků se rozhodla zakoupit 3 terapeutické panenky pro seniory, kterým důvěrně říkáme „panenky se srdcem“, neboť jsme k nim dokoupili i tlukoucí srdíčka, což ještě více umocní pocit, že držíte skutečné dítě v ruce.

Panenky se srdcem jsou tři roztomilé střapaté postavičky, jejichž jména nám poradila paní Zuzana Balická z Nadace OKD – Adámek, Anička a Alenka. Nám se ta jména moc líbila, a tak těm milým panenkám takto říkáme. Když jsme panenky obdrželi, měli jsme z nich obrovskou radost! Mazlili jsme se s nimi nejprve u nás v kanceláři, poté na setkání kontaktních osob. Taktéž jsme je zavezli ukázat do Karviné v Nadaci OKD paní ředitelce Karolíně Preisingerové a paní Zuzaně Balické, administrátorce programů. Nyní panenky putují po Domovech seniorů a sociálních zařízeních, kde realizujeme dobrovolnické programy.

Terapeutické panenky v Domově seniorů Luna  V dubnu těšily seniory v Domově seniorů Luna v Havířově, kde byli panenkami natolik nadšeni (senioři i zaměstnanci) především na Oddělení zvláštního režimu. Panenky se pro tento Domov staly natolik inspirativní, že si tyto panenky koupili sami. Dalších 14 dní se s nimi mazlili senioři v Domově seniorů Helios v Havířově a nyní putují na oddělení Respitní péče do Sociálních služeb města Havířov, následně do Domova Slezské humanity v Horní Suché a dalších zařízení. 

Všichni, kteří chovají tyto panenky s tlukoucím srdíčkem, zjihnou, zklidní se a nechají se unášet těmito příjemnými pocity. Jsme velice vděčni Nadaci OKD, že díky jejich finanční podpoře můžeme vnášet mnoho radosti a úžasných, netradičních zážitků našim seniorům. Je to skvělá inspirace pro všechna zařízení, ve kterých se tito roztomilí společníci objeví :-).

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov, www.adrahavirov.cz