V prosinci roku 2014 postihly Srí Lanku silné záplavy, které změnily život více než milionu obyvatel v 25 okresech. 

Mezi nimi je i sedmatřicetiletá Bawani, matka čtyř dětí. Rodinu živí manžel, který jako jediný vydělává. Je dělníkem na rýžových polích. Má sezónní příjem a stejně tak sezónní jsou záplavy, které pravidelně ničí jejich obydlí. Už před pěti lety se kvůli nim rodina odstěhovala na bezpečnější místo, avšak vloni se ukázalo, že to nestačilo. Povodeň přišla zas a vyhnala rodinu do tábora, který narychlo zřídila vláda. Po pár dnech se Bawani s manželem a dětmi vrátili zpět a viděli spoušť:  Voda smetla všechny jejich věci, narušila statiku domku, co nezmizelo, bylo kontaminované.  Bawanina rodina nemá úspory, aby mohla svůj život restartovat, a je zcela odkázaná na pomoc zvenčí.

ADRA Srí Lanka jim darovala hygienickou sadu, aby se mohli chránit před nemocemi a komáry. „Jsme závislí na pomoci ostatních, ale věřím, že jednou budou mé děti nosit bílý límeček, získají slušnou práci a uživí sebe i nás,“ přeje si Bawani.

ADRA realizovala humanitární pomoc východně od hlavního města v okrese Batticaloa, dále v okresech Trincomalee, Ampara a Vavuniya. Během ledna a února 2015 rozdala tisícovce rodin hygienické soupravy a balíčky s trvanlivými potravinami v celkové hodnotě 11,5 milionů korun, na které přispěla i ADRA ČR.