Malý chlapeček má řadu zdravotních problémů a bez pravidelné intenzivní rehabilitace se neposune dál. Zdravotní pojišťovny ji však nehradí.

Šestiletý Nicolas z Chebska má odklad školní docházky, protože trpí v důsledku problémů při porodu těžkou mozkovou obrnou a kombinovaným postižením. Na jeho nezbytnou celodenní péči je jeho maminka sama. Díky řady operací, pravidelné rehabilitaci, logopedii, hipoterapii a plavání se chlapečkovi před rokem konečně podařily první krůčky. Další dovednosti, jako je osobní hygiena, koordinace pohybu, koncentrace, nebo řeč, jsou ale ještě před ním. Je to však velký bojovník, který má rád děti i školku, kde mu pomáhá osobní asistent. Finančně náročnou neurorehabilitaci, která mu prokazatelně prospívá, ale zdravotní pojišťovna neproplácí, stejně jako speciální kočárek nebo další pomůcky nutné pro psychomotorický vývoj. Protože na vše mají s maminkou k dispozici jen sociální dávky, obrátili se na nás o pomoc: „Život trávíme většinou v nemocnici nebo na rehabilitačních pobytech“.

Rozhodli jsme se droboučkého Nikouška podpořit ve veřejné sbírce. Kdo byste chtěli a mohli se do ní zapojit, posílejte svoje dary na účet č. 57333375/0300, VS 255. Děkujeme vám.