V úterý 6. února zažila rodina Krausových ve Strančicích (okres Praha-Východ) tragické ráno. Stačili se před požárem naštěstí zachránit, ale přišli téměř o vše. Teď prosí o pomoc.

Rodinný dům zachvátil oheň. „Když jsem se probudil tak o tři minuty později mi volá mamka, že jim vyhořel barák“, líčil nám události Dominik (17 let), který žije s otcem v Praze.Všichni spali, až na dědu, který byl venku. V pokoji bratra (15 let) začala hořet zásuvka kvůli špatnému prodlužovacímu kabelu. Probudil ho včas kouř. I když byl ospalý, vzal mobil a vyskočil oknem. Poté zavolal hasiče. Mamce se podařilo také vyskočit oknem ve druhém pokoji. Oba měli totiž už odříznutou cestu. Babička (70 let) v domě naštěstí nebyla, jelikož je zrovna v nemocnici“, pokračoval Dominik.

Na místo požáru přijela profesionální jednotka z Říčan a čtyři jednotky dobrovolných hasičů. Zasahovat museli v dýchací technice a prostory odvětrávali přetlakovou ventilací, protože všude byla spousta kouře. Po zlikvidování ohně nezbylo rodině téměř nic. Shořel jim nábytek, oblečení, osobní věci i doklady, k celkové zkáze přispěla i hasící voda. Vyšetřovatel potvrdil, že požár způsobila závada elektroinstalace. Na místo hned dorazili také policisté a starosta Strančic s místostarostkou, aby zjistili, jak bude třeba pomoci. Solidarita lidí i obce je veliká, ale na obnovu celého domu to nestačí. Je třeba zbourat strop, příčku, vyměnit okna, pořídit veškeré vybavení domácnosti, nefunguje voda ani elektřina atd. Dominik, který inicioval u naší nadace pomoc pro své nejbližší, je vděčný i za sebemenší pomoc. Jeho maminka s bratrem a dědou teď přebývají v jediné místnosti, která je po požáru jakž takž použitelná; babička je ještě v nemocnici. S velkým porozuměním jsme s podporou rodiny souhlasili a kontaktovali obecní úřad, aby pomoc byla co nejvíce koordinovaná. „Těm, kteří nám chtějí pomoci, bych rád moc poděkoval“, dodává Dominik.

Kdo můžete, prosíme, pomozte této rodině. Své dary posílejte na sbírkový účet č. 57333375/0300, VS 246. Děkujeme vám.