ADRA spolupracuje s více než 1 800 dobrovolníky. Některí lidé s námi také jezdí jako experti do zemí, ve kterých pomáháme. Mezi nimi je i špičková patoložka Markéta Nová.

Markéta byla loni s Adrou v Etiopii. Na univeritě v Yiargalem se snažila místním studentům ukázat, jak fungují mikroskopy, které jim ADRA přivezla. Na jejích přednáškách praktické výuky bylo doslova narváno. 

S Markétou byla v Etiopii i naše kolegyně Petra Lazáková. Po návratu se Petra jela podívat za Markétou do Fingerlandova ústavu v Hradci Králové. Spolu s malými pomocníky (svými dětmi) natočila s Markétou jeden díl pořadu Medicína nás baví. Každou sobotu a neděli ho teď vysílá Český rozhlas Rádio Junior

Tady je tedy první díl – díl s výbornou českou patoložkou, spolupracovnicí Adry, Markétou Novou!

Příjemný poslech Vám přeje ADRA

 

Víte, že v Česku je údajně 1 lékař na 300 lidí?

A věděli jste, že v Africe je 1 lékař na více než 10 000 lidí?

(Statistiky Světové zdravotnické organizace)

Lékaři jsou v mnoha rozvojových zemích nedostatkové zboží. Je to logické. Tam, kde se děti nedostanou do škol nebo výuka v nich je nekvalitní, se nemůže zrodit dostatečný počet zdravotnického personálu.

Jednou ze zemí, kde je kvalitní lékařská péče téměř nedostupná, je Etiopie. Asi 30 % obyvatel tu žije v extrémní chudobě a více než polovina dospělých neumí číst a psát. V Etiopii jsme proto pomohli vybavit několik nemocnic a lékařskou fakultu. 

Děkujeme, že jste nám to umožnili!