Bez dobrovolníků a bez expertů by to prostě nešlo! Naše pomoc by nebyla kvalitní ani za rozumnou cenu. Nejlepší variantou (doslova výhrou) je mít v záloze DOBROVOLNÉHO EXPERTA. 

ADRA spolupracuje s více než 1 800 dobrovolníky. Některí lidé s námi také jezdí jako experti do zemí, ve kterých pomáháme. Mezi nimi je i vynikající anesteziolog, lékař z nemocnice v Hradci Králové – Zdeněk Turek. 

Zdeněk byl s Adrou v Etiopii, v nemocnici Karat a v Yiargalem. 

Po jeho návratu z Afriky se naše kolegyně Petra Lazáková jela za Zdeňkem podívat do jeho „domácího“ pracovního prostředí. Spolu s malými pomocníky (svými dětmi) natočila se Zdeňkem Turkem jeden díl pořadu Medicína nás baví. Každou sobotu a neděli ho teď vysílá Český rozhlas Rádio Junior

ADRA vám přeje pohodový poslech!

Víte, že v Česku je údajně 1 lékař na 300 lidí?

A věděli jste, že v Africe je 1 lékař na více než 10 000 lidí?

(Statistiky Světové zdravotnické organizace)

Lékaři jsou v mnoha rozvojových zemích nedostatkové zboží. Je to logické. Tam, kde se děti nedostanou do škol nebo výuka v nich je nekvalitní, se nemůže zrodit dostatečný počet zdravotnického personálu.

Jednou ze zemí, kde je kvalitní lékařská péče téměř nedostupná, je Etiopie. Asi 30 % obyvatel tu žije v extrémní chudobě a více než polovina dospělých neumí číst a psát.

V Etiopii jsme proto pomohli vybavit několik nemocnic a lékařskou fakultu. 

Děkujeme, že jste nám to umožnili!