O čem psát?

Dítě budou zajímat informace o Vás. Tedy o Vaší práci, koníčcích, denních aktivitách, rodině, apod. Pokud máte vlastní děti, můžete je povzbudit k tomu, aby ony napsaly dopis a/nebo nakreslily obrázek.
Zajímejte se o dítě, které podporujete. V dopisech se ho ptejte na jeho zájmy, koníčky, jak se mu daří ve škole, jak se daří jeho rodině, jaké má plány do budoucna, apod. Svým zájmem ho můžete velmi pozitivně ovlivnit a motivovat.
Pošlete dítěti své fotografie. Děti si často fotky dárců schovávají a střeží je jako cenný poklad.

Citlivá témata / Čemu se vyhnout?

V dopisech buďte citliví. Vyhněte se kritice dítěte, náboženství, kultury, země a/nebo jejího politického systému.
Buďte obezřetní v popisu svého majetku, dovolené nebo dalších informací, které by mohly být pro dítě z chudých poměrů těžko zpracovatelné. Nejlépe je se těmto informacím zcela vyhnout.
Zdržte se slibů, které nemůžete splnit. Pokud chcete pro dítě udělat něco navíc, kontaktujte nás prosím.

Praktické informace

Dopisy pište anglicky, zájemcům rádi zajistíme překlad.
Na každý list dopisu uvádějte identifikační číslo dítěte. Dopis vložte do obálky se jménem a identifikačním číslem dítěte. Tuto obálku vložte do další obálky s naší adresou: ADRA o.p.s., Klikatá 1238/90c, 158 00 Praha 5. Na tuto obálku nezapomeňte napsat své jméno a příjmení. Velmi nám tím usnadníte práci.
Vaše dopisy i dopisy dětí skenujeme a zakládáme do Vašeho osobního archivu. Přístup k němu budete mít skrze nové webové stránky, které připravujeme, a Váš osobní účet „Můj BanglaKids“.