Samíra bydlí ve slumu v odlehlé části Mosulu. Se svými dětmi se mačká v místnosti velké pouze několik metrů čtverečních. Tento dům, dá-li se tomu tak říct, si postavila sama vlastníma rukama z cihel a kamenů, které našla. Půl roku součástí domu nebyl ani záchod. Až pak jim jedna žena pomohla postavit alespoň venkovní toaletu. Vodu však stále nemají. 

Žije zde bez manžela, protože v době, kdy čekala svou nejmladší dceru, jejího muže unesl „Islámský stát„, když se pokoušel najít pro svou rodinu cestu ven z města. 

Nikdy více už o něm neslyšela. Sama má poraněné nohy, protože ji zasáhla bomba. Samíra strašně touží po práci, ale žádnou nemůže sehnat. Vaří proto na ohni a pouze z toho, co její děti najdou na skládce a v jiném odpadu. 

Samíra se stala jedním z příjemců naší pomoci v rámci humanitárního projektu, který skrze odbornou přípravu a trénink umožní 400 nejpotřebnějším jedincům stát se soběstačnými a najít si v Mosulu nové živobytí.

Když ji náš koordinátor navštívil v prosinci, stála před ním s novou jiskrou v očích. V rámci tréninku obdržela hejno slepic s kohoutem, které se stane základem budoucího chovu a pomůže jí se znovu postavit na vlastní nohy a uživit tak svou rodinu. 

Chcete-li pomoci lidem, kteří jsou v podobné situaci jako Samíra, můžete si zakoupit například vánoční certifikát na www.Edonation.cz. Váš příspěvek se zdesetinásobí částkou, kterou na projekt přispěje Ministerstvo zahraničních věcí ČR. 

 

Projekt je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.