Holčičku trpící dětskou mozkovou obrnou nosí maminka na rukou několikrát denně ze třetího patra. Rodiče sice získali příspěvek na schodišťovou plošinu, stále jim ale chybí velká částka na její pořízení.

Jedenáctiletá Maruška Békešová z Karviné se narodila předčasně a trpí dětskou mozkovou obrnou. Od narození je její vývoj opožděný, Maruška nechodí, venku se pohybuje pouze na vozíku. Trochu soběstačná je pouze doma. Z toho důvodu maminka Marušky nepracuje a veškerý čas věnuje dcerce. Osud Marušky všem přibližuje toto video TV Polar (od 4:15):

Rodina bydlí ve třetím patře panelového domu bez výtahu, a každý den tak musí Marušku nosit ze schodů do školy, stacionáře, na rehabilitaci, k neurologovi, ortopedovi, očnímu lékaři či dalším odborníkům. Rok se rodina snažila byt prodat či vyměnit – marně.

Békešovi proto požádali o pomoc místní úřad práce, který poskytuje příspěvek na pořízení schodišťové plošiny. Ten dostali v maximálně možné výši 400 tisíc korun. Ale ani tato částka nestačí, protože plošina do třetího patra stojí 649 750 Kč. Paní Békešová proto oslovila veřejnost i Nadaci ADRA s prosbou o pomoc. Plošinu totiž musí pořídit do února příštího roku.

Kdo by chtěl Marušce pomoci, může poslat svůj dar na účet veřejné sbírky nadace 57333375/0300  s variabilním symbolem 215, který je určen výhradně pro Marušku.O výsledku sbírky vás budeme určitě informovat. Děkujeme za vaši podporu!