Pět dní, více než 150 km v nohách, před nimi Praha a další dva týdny putování. Tak právě teď vypadá cesta Martina Žaluda a jeho přátel, jejímž cílem je pomoc těžce nemocnému Honzíkovi Vackovi. Za necelý týden se jim již podařilo oslovit stovky lidí.

V sobotu 18. 6. 2016 vyrazili z nejzápadnějšího bodu České republiky ve třech – Martin a jeho kamarádi Michal a Pavel. Michal se po dvou dnech odpojil v Sokolově, Pavel chce dojít aspoň do Prahy. Kluci z cesty hlásí: ,,Houby rostou!“ A co je však důležitější, daří se jim i v získávání podpory pro Honzíka, který leží ve stavu bdělého kómatu, má tracheotomii a sondu do bříška na podávání stravy. ,,Potkáváme spoustu lidí a zatím všichni projevují ohromný zájem. Až tak velký, že nám chtějí peníze pro Honzíka dávat rovnou. Peníze v hotovosti si ale brát nemůžeme. Takže raději na č. účtu 57333375/0300, var. symbol 20201“, prosí Martin.

Po domluvě s Nadací ADRA, která Martinovo úsilí zaštiťuje, je možné posílat také dárcovské SMS a to ve tvaru DMS ADRAPOMOC na číslo 87 777. Finanční prostředky vybrané tímto způsobem budou přidány k těm, které se shromáždí na účtu veřejné sbírky. Cena jedné DMS je 30 Kč, Honzík dostane 28,5 Kč. Jen během posledních dvou dnů jich ochotní lidé zaslali více než 300.

Zítra čeká Martina a jeho doprovod průchod Prahou, odkud se vydají směrem na Kolín. ,,Dále bude pokračovat přes Chrudim, Litomyšl, Moravskou Třebovou a Litovel do Olomouce. Zbytek cesty povede přes Hranice na Moravě, Nový Jičín a Jablunkov až k nejvýchodnějšímu bodu České republiky u obce Bukovec“, přibližuje své plány Martin. A my mu přejeme šťastnou cestu!

Připojte se i vy

Sledujte putování Martina prakticky v přímém přenosu na facebookovém profilu ,,Pěšky pro Honzíka“. Jeho úsilí můžete podpořit zasláním daru na číslo účtu veřejné sbírky Nadace ADRA 57333375/0300, variabilní symbol: 20201.