Pražská Křesťanská škola Eliáš se rozhodla výtěžkem svého Vánočního jarmarku pomoci těžce handicapovanému 11letému Lukáši Šefčíkovi. Vybraná částka 30 000 Kč všem vyrazila dech!

Řadu týdnů školáci vyráběli v družině, během výuky i doma originální vánoční dárky, které si od nich v úterý 20. prosince ve škole koupili jejich rodiče, přátelé, učitelé či zaměstnanci školy. Všichni věděli, že výtěžek této charitativní akce má pomoci malému vozíčkáři Lukáškovi, který v důsledku dětské mozkové obrny nechodí, hůř mluví i slyší. Dětem se rukodělné výrobky skutečně povedly, všechny rychle našly své kupce, takže „tržba“ předčila veškeré očekávání. Vybralo se neuvěřitelných 23.306 Kč, které zřizovatel školy, České sdružení CASD, zaokrouhlil na kulatých 30 000 Kč.

Následující den tak mohli zástupci Nadace ADRA, která veřejnou sbírkou podporuje Lukáška, za přítomnosti dětí a učitelského sboru převzít symbolický šek. Pocit radosti vystřídalo krátce dojetí, když se ve zcela zaplněném sále paní ředitelka telefonicky spojila s nic netušící maminkou Lukáše a oznámila jí, jakou částkou školáci chtějí pomoci jejímu synovi. Paní Šefčíková byla naprosto ohromená; na dálku všem poděkovala a vyjádřila obrovskou radost, že malí školáci myslí na druhé a nezapomínají ani na ty, kdo jsou odkázáni na pomoc druhých. K jejím slovům díků se rovněž přidali i zástupci nadace. Rozhodně pak nebylo pro zúčastněné překvapením, když padl nápad, že by bylo hezké, když by se děti jednou setkaly. Naštětí Šefčíkovi bydlí jen kousek za Prahou.